שווים ושווים פחות גירסה מלאה אני והאחר- משחק בדמוקרטיה
עלילותיה הדמיוניות של משפחת צדיקוב מאפשרות הצצה אל עולם של מצבים, מושגים וזכויות המרכיבות את הפסיפס המאתגר של החברה בישראל. בדרך מוקצנת המחדדת את הדילמה עולים מושגים העוסקים בשוויון בעבודה, שוויון על רקע לאומי, דתי, על רקע של צבע ועדה ומחדדים את ההבנה של מושגים כמו אפליה וגזענות. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ז' - ט'
יוצר/י המשחק : רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

דרישות מוקדמות

היכרות עם מושגים כגון דמוקרטיה, שוויון, פערים חברתיים,אפליה ועדות בישראל. 


רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

הכירו את המשתתפים


 • גמלו צדיקוב

  בן למשפחה ציונית שעלתה מעירק בשנות החמישים, גדל במעברה וחווה קיפוח ואפליה. הצלחתו והצלחת המשפחה חשובים לו, אבל הוא זוכר את ההתחלה הקשה ורואה בעצמו ציוני, שרוצה לתרום לחברה הישראלית - ובעיקר למנוע קיפוח ואפלייה מכל סוג.  
   
   
   
 • רק-לי צדיקוב

  בת יחידה למשפחה שעלתה מפולין. הוריה הקפידו על לימודי מוזיקה ושפות וגידלו אותה כילדה מפונקת המשוכנעת שהכל מגיע לה. היא בעלת חנות אופנה למותגי יוקרה בקניון היוקרתי אפלנד. אוהבת נסיעות, אופנת עילית ופינוקים. 

 • יושרוב צדיקוב

  הבן הבכור במשפחת צדיקוב, שחוש הצדק המפותח שלו גרם לו ללמוד עריכת דין. עובד בעמותת "צדק לנזקק", המספקת שירות משפטי חינם לנזקקים.

 • גמגם צדיקוב-שינבלום

  גמגם היא הבת האמצעית במשפחת צדיקוב היא הלכה ללמוד הוראה לא רק כי הנושא מעניין אותה כי כך לדעתה קל ונכון יותר לגדל משפחה. היא נשואה למוטי שינבלום ואם לבת קטנה ומתוקה.

 • רק-אני צדיקוב

  הבן הצעיר במשפחת צדיקוב, שסיים לא מזמן את לימודי הארכיטקטורה. בעצם, רצה ללמוד כלכלה וניהול אבל בחברת "כאן בונים" היה חסר מישהו שמבין בתכנון ובאדריכלות. כמו אמו, הוא חושב ש"כאן בונים" היא מעל לכל, ורואה עצמו כמנכ"ל החברה בעתיד. יש לו כבר רעיונות רבים לפיתוח ויזמות.

   

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו