הזכות לפרטיות מול זכות הציבור לדעת האם לחשוף את התיק הרפואי של מועמדים למשרות ציבוריות לכלל הציבור?
במשחק זה תוכלו לדון בנושא חשיפת התיק הרפואי של מועמדים למשרות ציבוריות לכלל הציבור.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: יא'
יוצר/י המשחק : Gali Bitran

דרישות מוקדמות

אין


Gali Bitran

הכירו את המשתתפים


 • בנימין שלום

  נולד ברמת גן אך היגר בגיל 10 עם משפחתו לארה"ב. פיתח קריירה כמרצה בהיסטוריה באוניברסיטת מישיגן, עם דגש על נשיאים אמריקאיים. הנשיא האהוב עליו הוא פרנקלין ד. רוזוולט והוא נוטה לחפור עליו הרבה למרות שאף אחד לא שאל. בעת הבחירות האחרונות לנשיאות חשש שלום מעתידו כיהודי אמריקאי והודיע כי אם סוואמפ ייבחר, יהגר חזרה ארצה. הוא לא באמת האמין שהוא יצטרך לעשות את זה.

 • חיים אבוטבול

  החבר הכי טוב של בנימין. אבוטבול סבור כי רוזוולט והדרך בה הסתיר את מחלתו פגעו אנושות בארה"ב, ומרבה לתקוף אותו בפורומים של היסטוריה (ע.ע. היסטוריה גדולה בקטנה, שם נוצר לראשונה קשר בינו לבין בנימין). לפי דעתו, על נבחרי הציבור לחשוף תמיד את מגבלותיהם על מנת לא להגיע למצב הדומה לשל ארה"ב של 1929.

 • אפרים "אפיל'ך" אברמוביץ’

  מגיל צעיר נהג לנשנש בייגל'ך וכך קיבל את הכינוי האגדי. הבעיה הייתה שאביו, זכרונו לברכה, לא עקב אחר הכנסת החטיפים שלו, והוא בעצמו חלה בסוכרת. בסופו של דבר, רגלו של אביו נכרתה מול עיניו של אפיל'ך המסכן, והוא ראה את אבא שלו הופך מאדם מתפקד לאדם נכה ששוכב במיטה ולא מתפקד. כתוצאה מהטיפול המתמיד באביו, שהפך ממודל לחיקוי לנטל, אפיל'ך מאמין במודעות גבוהה לבריאות שלו ושל סובביו ולא יסבול נבחרי ציבור שעשויים להפוך לבלתי כשירים.

   

 • סבטלנה אודסקי

  חלום חייה של סבטלנה מהיותה ילדה צעירה היה לעזור לאנשים להתגבר על קשייהם המנטליים. בזמן התלמדותה ולאחר מכן בחייה המקצועיים נתקלה באנשים רבים הלוקים במחלות נפשיות, אחדים מהם איבדה. היא חוותה על בשרה את היכולת של אנשים מעורערים לשנות את דעתם ולפגוע בעצמם ובזולתם. סבטלנה סוברת שאין לאפשר לאנשים הסובלים ממגבלות נפשיות לייצג את הציבור, מתוך חשש לשינוי לא צפוי.

 • שלהבת אברמוביץ’

  אחותו הצעירה של אפיל'ך. חיה בבית עד היום וליוותה את אביה לאורך התקופות השונות. בשל קרבתה לאביה למדה להכיר אותו כאדם מורכב ואינטלגנט, שלא נתן לנמק שלו לעצור אותו. שלהבת סבורה שכל אדם הוא בעל הפוטנציאל להנהיג ואין זה קשור למצבו הבריאותי, שאינו צריך להיות גלוי לעיני הציבור.

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו