מי העתיק? من الذي أقدم على النسخ؟ האם מוסר חשוב יותר מציונים? هل الأخلاق أكثر أهمية من العلامات؟
בשנים האחרונות התרבו הטענות כי אחוז ההעתקות במגזר הערבי גדל משמעותית. מה חשוב יותר? לחנך את התלמידים או הציונים שלהם? האם טוהר הבחינות חשוב יותר מהכל?  

في السنوات الأخير تزايدت الادعاءات التي تقول ان نسبة الغش في الامتحانات في المجتمع العربي ارتفعت بشكل ملحوظ. من أكثر أهمية؟ تربية التلاميذ ام علاماتهم؟ هل نزاهة الامتحانات أكثر أهمية من كل شيء؟תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: י' - אקדמיה
יוצר/י המשחק : יונתן מנדלס

דרישות מוקדמות

אין لا


יונתן מנדלס

הכירו את המשתתפים


 • ראניה رانيا

  ראניה היא מורה מקצועית ומסורה. היא אוהבת את תלמידיה ובטוחה שצפוי להם עתיד מזהיר מחוץ לבית הספר. היא גם אדם מוסרי ורציני שמצפה מהתלמידים להפגין בגרות ולא להעתיק גם אם קיימת האפשרות לכך. היא השקיעה רבות במהלך השנה וחושבת שתלמידיה יכולים לקבל ציון גבוה מאוד אם יתכוננו כראוי לבחינה.
  رانيا هي معلمة مهنية ومتفانية. تحب تلاميذها وتثق بان مستقبلا مشرقا ينتظرهم خارج المدرسة. هي أيضا انسانة أخلاقية وجدية تتوقع من تلاميذها ان يظهروا نضوجا وان لا يقوموا بالغش في الامتحانات حتى وان كانت الامكانية لذلك متاحة. استثمرت وبذلت جهدا كبيرا على مدار السنة وهي تعتقد ان بإمكان تلاميذها ان يحصلوا على علامة مرتفعة جدا إذا قاموا بالتحضير بالشكل الملائم للامتحان. 

 • מחמוד محمود

  מחמוד הוא מורה ותיק שנמצא כבר שנים רבות במערכת החינוך. הוא מכין לבגרות וכבר ראה תלמידים רבים מסיימים את בית הספר וממשיכים הלאה. חשוב לו מאוד שמו הטוב של בית הספר וממוצע הציונים. 

  محمود هو معلم ذو خبرة طويلة وموجود منذ سنين عديدة في جهاز التربية. يقوم بتحضير الطلاب لامتحانات البجروت وقد كان شاهدا على تلاميذ كثر قد انهوا في المدرسة واستمروا بعد ذلك. مهم جدا بالنسبة له الاسم الجيد للمدرسة ومعدل العلامات.

 • סמירה سميرة

  סמירה היא אמא לארבעה בנים, מתוכם שניים לומדים בבית הספר. חשובה לה מאוד תעודת הבגרות של בנה, אשר מתכנן להיות רופא וזקוק לשם כך לממוצע ציונים גבוה. בנה הוא לא מהתלמידים אשר קיבלו את טופס הבחינה והוא השיג את ממוצע הציונים הגבוה שלו בזכות עצמו.

  سميرة هي أم لأربعة أبناء، من بينهم اثنين يتعلمون في المدرسة. شهادة بجروت ابنها مهمة جدا بالنسبة لها، حيث يخطط ابنها لان يكون طبيبا وهو بذلك بحاجة الى معدل علامات مرتفع. ابنها ليس من التلاميذ الذي حصلوا على نموذج الامتحان، وقد حصل على معدل علاماته المرتفع بفضل قواه الشخصية.

 • ראמי رامي

  ראמי הוא תלמיד חרוץ, אכפת לו מאוד מממוצע הציונים שלו ומהבגרות. הוא מתכנן ללמוד ראיית חשבון ולפתוח חברה משלו. הוא הישגי מאוד ואם הדבר משרת אותו הוא יתעלם מהמוסר או ההחוק. הוא שמח מאוד לקבל את טופס הבחינה. הוא משתתף בישיבה כנציג התלמידים. 

  رامي هو تلميذ مجتهد، يهمه جدا امر معدل علاماته والبجروت. يخطط لأن يدرس تدقيق حسابات وان يفتح شركة خاصة به. هو مادي جدا، وإذا كان الامر يخدمه فهو يتجاهل الاخلاق او حتى القانون. هو سعيد جدا في الحصول على نموذج الامتحان. وهو مشارك في الجلسة كممثل للتلاميذ.

 • ד"ר סעיד פרויד د. سعيد فرويد

  ד"ר פרויד הוא אדם מוסרי שרואה בעצמו כתובת לכל בעיה של התלמידים. הוא תמיד מוכן לשוחח ולנסות ולכוון אותם בדרך הנכונה. 

  د. فرويد هو انسان أخلاقي يرى بنفسه عنوان لكل مشكلة لدى التلاميذ. هو دائما على استعداد للمحادثة والمحاولة وتوجيه التلاميذ الى الطريق الصحيحة.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו