אבחון דידקטי - האם ומתי? האם לשלוח את נועם לאבחון לקויות למידה?
המשחק עוסק בשאלות שיש למורים והורים כאשר הילד מתקשה בלימודים. האם צריך אבחונים? מה מאפיין את האבחונים לאיתור לקויות למידה? מתי כדאי להפנות לאבחון?תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: אקדמיה
יוצר/י המשחק : ד"ר אורית גילור

דרישות מוקדמות

ידע קודם דרוש: מה הם לקויות למידה, מודל הקרחון ומה עומד מאחורי לקויות הלמידה.

טרם תחילת המשחק יש לקרוא את המאמר/כתבה המצורפת לכל דמות.


ד"ר אורית גילור

הכירו את המשתתפים


 • אבי

  אבא של נועם. נועם הוא תלמיד כיתה ח'. אביו הגיע לשיחה עם יועצת בית הספר.  בשיחה נאמר לו שכדאי לו לפנות לאבחון מקצועי משום שנועם נתקל בקשיים בבית הספר.

  לאבי יש שלושה ילדים. נועם הוא הבן האמצעי. הבת הבכורה בכיתה י"א, כבר עברה בהצלחה ובקלות את בחינות הבגרות הראשונות. אבי מאוד גאה בביתו, שכן לו עצמו לא היה קל בלימודים, אך הוא סיים תואר ראשון במדעים וכלכלה והוא עובד ככלכלן. הוא גאה גם בנועם בשל הישגיו הגבוהים במתמטיקה. לא ברור לו כל-כך מדוע עליו לפנות לאבחון.

 • גב' חנה חנוך

  מורה עם ותק של 6 שנים במערכת החינוך. מלמדת מקצועות רבי מלל (לשון, ספרות, היסטוריה ותנ"ך) בחטיבת הביניים 'עירוני ה'. חנה היא המורה המחנכת של נועם בשנתיים האחרונות. 

  לחנה שני בנים. הבכור התחיל השנה ללמוד בכיתה א' ומתקשה ברכישת הקריאה. 

 • גב' יעל תשובה

  משמשת יועצת בית הספר 'עירוני ה' כבר 15 שנים. יעל מרכזת את נושא לקויות הלמידה בבית הספר, מתוקף תפקידה. יעל הזמינה את הוריו של נועם לשיחה בעקבות הדיווח שקיבלה עליו ממחנכת הכיתה שלו. יעל הציגה בפני אביו של נועם את הקשיים של נועם והעלתה את האפשרות שיש לנועם לקות למידה. על כן- היא ממליצה להורים לפנות לאבחון מקצועי.

 • גב' דוק

  מאבחנת דידקטית עם ותק של 18 שנים. היא למדה תואר שני בחינוך עם התמחות בלקויות למידה ולמדה בקורס אבחון אצל ד"ר ורדה שרוני, שהיא האדם המקצועי ביותר בארץ בנושא לקויות למידה. גב' דוֹק עובדת במכון 'אלף-בית' המתמחה באבחונים והוראה של תלמידים מתקשים. ניסיונה הרב ומקצועיותה הוציאו לה שם טוב ותלמידים רבים מרחבי העיר הגיעו אליה לאבחון דידקטי במשך השנים. 

 • מר פרנס

  עיתונאי. למר פרנס טור בעיתון אינטרנטי העוסק בחינוך. בכתבות שלו מופנים חיצים רבים אל מערכת החינוך בטענה כללית ששנים רבות היא אינה נותנת מענה לתלמידים עם יכולות גבוהות. לאחרונה הוא פרסם סדרת כתבות בנושא אבחונים בשל ה"הקלות הבלתי נסבלת של מתן התאמות בעקבות אבחונים", לדבריו. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו