אזרחים ונאמנים? סוגיית אזרחות ונאמנות - האם לקשר בין השניים?
סוגיית החיבור בין קבלת אזרחות או שמירה על אזרחות לבין נאמנות למדינה. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: יא' - יב'
יוצר/י המשחק : הלה ברודי

דרישות מוקדמות

נושאי לימוד: מגילת העצמאות, קבלת אזרחות, שיוויון אזרחי. הערבים אזרחי ישראל - עמדות בציבור ובפוליטיקה (5 יחידות אזרחות)


הלה ברודי

הכירו את המשתתפים


 • ח"כ דובי דוברמן

  אתה ראש מפלגה. מאמין שמדינת ישראל היא קודם כל מדינה של העם היהודי וככזו ברור לך שצריך לשמור על האופי היהודי של המדינה. עלית לארץ בשנות ה -70 . 

  אתה נשוי, 3 ילדים בוגרים. 

   

   

   

   

   

   

   

 • מר איאד אלבלדי

  נולדת בישראל ואתה חי בטייבה. אתה בעל תואר שני (מוסמך) למשפטים מהאוניברסיטה העברית, ועובד בפועל כעורך דין. נשוי ואבא לשני ילדים. רואה את עתידך במדינה. בתפקידך הנוכחי, אתה יו"ר כלל ארגוני החברה האזרחית הערבית בישראל, ופועל לשיתוף ולשיווין אזרחי במדינה. 

   

  אתה מעורה בחברה היהודית, יש לך הרבה חברים יהודים, אתה עובד בשיתוף פעולה עם השלטונות במדינה ומאמין בדרכים חוקיות לשינוי היחס ולהגברת השיוויון של החברה הערבית בישראל. 

   

 • הגב' יהודית אבן חן

  את מנהלת תיכון דתי לבנות, אמא ל- 5 ילדים. חיה בעופרה, ומכאן משתייכת לזרם הדתי לאומי במדינה. 

  מבחינתך מדינת ישראל היא מדינה יהודית וחשוב שתשאר כזו. המדינה הוקמה כמדינה יהודית ותפקידה לשמור על הרוב היהודי במדינה, על ציביונה, אופיה היהודי, והאוכלוסיה היהודית שלה.  

  האזרחים הערבים של ישראל, הינה קהילת מיעוט שיש להזהר מפניה בשל הנאמנות הכפולה שלה  (ישראל ופלסטין) וכראיה לכך עולה סוגייה של שירת ההמנון על ידי הערבים אזרחי ישראל, השתתפות בטקסים, ציון יום הנכבה וכיוב'. יתרה מכך, לדעתך, גם בזמן פיגועים או מלחמות, האזרחים הערבים של ישראל, אינם מרגישים חלק , ואף עשויים לשמוח בעת פיגועים או בעת לחימה.

 • מר ישראל שוחר שלום

  רווק, חילוני, חי בתל אביב. שומע חדשות, מעורה במה שקורה במדינה. שואף לחיות במדינה שנראית ונשמעת כמו מדינות אירופה וארה"ב . לקחת יום חופש מעבודתך בשל הדאגה שלך משינוי האופי הדמוקרטי של המדינה. במידה ולא תשכנע , החלטת כבר שתקים תנועה אזרחית חדשה שתגן על הדמוקרטיה בישראל. 

 • הגב' אור גווילי

  בת 35, חיה בירושלים, אמא לילד קטן. בוגרת תואר ראשון במשפטים. עורכת דין במקצועך. עובדת כל השנים בעמותות שעוסקות בקידום אוכלוסיות מוחלשות. בשנים האחרונות עובדת באגודה לזכויות האדם והאזרח ועוסקת בסוגיות של פגיעה בשיוויון בפרט ובזכויות אדם ככלל.


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו