פוRנו ברשת? בואו נדבר על זה! דיון על התנגשות זכויות אדם, אזרח, אישה וילד
משחק זה נכתב לרגל שבוע הדמוקרטיה הישראלי, ומטרתו להציג דילמה שמבוססת על שיח זכויות עשיר ורב פנים: זכויות אדם ואזרח, אישה וילד, דרך הצעת 'חוק הפוRנו' שעלתה לאחרונה.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ח' - יא'
יוצר/י המשחק : רועי בן דוד וחסי רן (תיכונט, ת"א)

דרישות מוקדמות

פעילות מטרימה בכיתות בהנחיית המורים והמחנכים להכרות עם זכויות האדם תוך דגש על התנגשות זכויות.   


רועי בן דוד וחסי רן (תיכונט, ת"א)

הכירו את המשתתפים


 • עמית בגר

  עמית בגר, הוא חבר בתנועת הנוער הארצית ובעל פינה שבועית בתכנית הנוער של ערוץ 23. עמית מרבה לייצג את עמדת הנוער בסוגיות שונות ואת הזווית של הנוער הישראלי מתוך מלחמה על זכויות הנוער והתלמידים בחברה הישראלית. 

 • נעמה אריקסון

  נעמה היא בלוגרית ואושיית פייסבוק בעלת 15.000 עוקבים, שמביעה את עמדותיה בנושאים שונים שעל סדר היום הציבורי- בעיקר בנושאי חינוך וחברה.

  נעמה מרבה לשתף ברשתות החברתיות חוויות מגידול שני הנערים שלה, ודרך חוויות אלו היא בוחנת סוגיות חברתיות שונות.

  נעמה מתנגדת באופן נחרץ לחוק הפורנו חמושה בטיעון: תנו לנו ההורים לחנך את ילדינו.   

 • נמרוד אזרחי

  נמרוד אזרחי הוא חבר בוועד המנהל של האגודה לזכויות האזרח ולוחם למען זכויות אזרח וביקורת השלטון. נמרוד מפרסם מאמרי דעה בתחומים שונים הנוגעים ליחס שבין אזרח והמדינה והוא מרבה להתבטא בנושאים שונים שעל סדר היום הציבורי והפוליטי.  

 • מרי פמיניסטה

  מרי היא פעילה פמיניסטית בעלת רקורד עשיר במאבק בתחום מעמד האישה וזכויות האישה. מרי החלה את דרכה בתנועה לזכויות האישה וכיהנה כיו"ר התנועה במשך מספר שנים. כיום היא מרצה באוניברסיטה בחוג למגדר. מרי הייתה שותפה ודוברת בולטת בהובלת מאבקים ציבוריים מהשנים האחרונות כגון גיוס נשים לתפקידים קרביים בצבא ואיסור שירת נשים במקומות ציבוריים.     

 • יעקב שמרני

  יו"ר ועדת החינוך של הכנסת יעקב שמרני החל את דרכו ברבנות המקומית של עיריית פתח תקווה. מיד לאחר הצטרפותו לש"ס מוקם במקום גבוה ברשימת המפלגה וכיהן בתפקידי מפתח במפלגה כסגן שר, וכחבר בוועדות שונות.  

  שמרני עלה לכותרות בעקבות התבטאויות שנויות במחלוקת ביניהן תקף את קהילת הלהט"ב בעקבות המצעד בירושלים כשהתבטא: "לא נסכים לפריצות והתועבה הזו בעיר קודשנו" וכאשר כינה את המאבק הפמיניסטי "מאבק מיותר".   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו