מדינת ישראל שלי בעל משתלה לומד שיעור על פתיחת עסקים בשבת.
במשחק זה יצטרכו התלמידים להחליט כיצד תראה השבת במדינת ישראל. האם השבת תהיה יום המנוחה והעסקים יהיו סגורים בשבת, או שהשבת תראה כמו כל יום אחר בשבוע בו אנשים יצאו לעבודה והעסקים יהיו פתוחים.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : ציון דה רוסו

דרישות מוקדמות

על התלמידים להכיר את הזהויות השונות בחברה הישראלית ולדעת מהן הקבוצות העיקריות בחברה.


ציון דה רוסו

הכירו את המשתתפים


 • נחמה הרשקוביץ

  חברת הכנסת נחמה הרשקוביץ פעילה במיוחד בתחום החברתי והיא נלחמת על זכויות העובדים ומתן שירותים נרחבים למעוטי יכולת.

 • יוסי אוחנה

  יוסי החליט לקחת בידיו את המשתלה שהייתה שייכת להוריו שנפטרו לפני שנתיים. הוא השקיע זמן וכסף רב בחידושה ונתן את כל כולו להצלחת העסק. יוסי החליט לפתוח את המשתלה גם בשבת דבר שהעלה את הכנסותיו באופן ניכר. משרד התמ"ת איים עליו שאם המשתלה תמשיך להפתח בשבת הוא יקבל קנס של 300 אלף שקל. יוסי החליט לצאת למאבק ולהיעזר בחברי כנסת, בארגונים ובתקשורת

 • מתן שמש

  מתן, נשוי ואב לשניים. גר בבית פרטי ולו גינה גדולה. מתן איש מאד עסוק במהלך השבוע והזמן הפנוי היחיד שיש לו בטיפול בגינתו הוא בשבת.  מתן נוהג להגיע יחד עם משפחתו לבילוי במשתלה של יוסי ביום שבת בבוקר. שם הוא קונה את כל המוצרים לגינתו ובכלל זה עצים ופרחים.

   

 • אהרון יוסף

  אהרון, איש חרדי שומר מצוות. מבחינתו יום השבת הוא יום קודש, יום מנוחה בו צריך עם ישראל לנוח ולהתפלל לבורא עולם. מזעזעת אותו המחשבה שאנשים אינם מקפידים על שמירת השבת ומבחינתו עצם הנסיעה בשבת ובכלל חילול שבת ע"י אחרים פוגעת בו וברצונו לשמור על השבת.

 • אביב שאנטי

  אביב לוחם החופש אינו מבין על מה כל המהומה מבחינתו כל אחד יפעל על פי אמונתו ורצונו. הוא לא מבין מדוע יש צורך באיסורים כל שהם מבחינה דתית או תרבותית. מבחינת אביב איש איש באמונתו יחיה. כך יהיה טוב לכולם.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות