יחסי מיעוט ורוב -גירסה מלאה תרגיל ביחסים משותפים
דווקא מתוך מציאות הפוכה ניתן ללמוד רבות על עמדות, זכויות ושוויון. לינגואה היא חברת הייטק מצליחה (דמיונית) בנצרת המתלבטת אם להעסיק יהודים. ההתלבטות היא גם לאומית וגם כלכלית ולימים גם תרבותית וחברתית ונוגעת בסוגיות של פלורליזם ורב-תרבותיות בחברות מודרניות רב-לאומיות.  תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ז' - יא'
יוצר/י המשחק : רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

דרישות מוקדמות

היכרות עם מושגים בסיסיים: ליברליזם, פלורליזם, רב-תרבותיות, מעמד המיעוט במדינה דמוקרטית. חגים ומנהגים יהודים ומוסלמים.


רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

הכירו את המשתתפים


 • חנונוש מנסור

  בן 31 , צעיר ומבריק. למד בטכניון תואר ראשון בהנדסת תוכנה ותואר שני במינהל עסקים. משפחתו היא מהמשפחות המוכרות  והמבוססות בנצרת יש לה עסקים חובקי עולם 

  משמש כמנכ״ל החברה ואחד משני היזמים שהקימו את אחד הסטארטאפים  המצליחים בישראל. 

 • אומני עבד אל-עזיז

  בן 31, החבר הכי טוב של חנונוש. משפחתו אינהמבוססת ומוכרת כמו משפחתו של חנונוש ואילמלא ההיכרות עם חנונוש ומשפחתו ספק אם היה הולך ללמוד באוניברסיטה. בעל תואר בהנדסת תוכנה. 

  אחד משני היזמים ומנהל השיווק של החברה (vice president of marketing). 

 • ג׳יגה אטאשן

  סיימה תואר שני בהנדסת תוכנה בטכניון בהצטיינות יתרה. לפני שחנונוש פנה אליה עבדה בחברה יהודית ונהנתה מהרמה המקצועית הגבוהה של הצוותים שם. נולדה במשפחה מסורתית בה הלימודים היו ערך עליון. כל אחיה למדו במוסדות להשכלה גבוהה.  

  משמשת כמנהלת הטכנולוגית של החברה (Chief technological officer)

 • כספת סעיד

   בת 26 בוגרת לימודי ראית חשבון במכללת נתניה. קרובת משפחה של אומני למרות שמשפחת ליברלית ומאד משכילה. בזכות אומני קיבלה את המשרה הנחשקת בחברה המצליחה. 

  מנהלת הכספים של החברה. 

   

 • גיק גאונסקי

  בן 35 יוצא יחידת עילית שהכשירה אותו כמתכנת.  נשוי עם 5 ילדים וחייב לחשוב לדאוג לפרנסת משפחתו. מעבר לגליל יוזיל מאד את עלויות המחיה המשפחתית ולינגואה היא השקעה מצויינת כי הסיכוי שהיא תימכר בשלב כזה או אחר היא גדולה מאד מה שיכול להשתלם מאד כלכלית לעובדים. 

   


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


אור מרגלית

03.01.2019

משחק מאוד מרשים. סיטואציה מצויינת ומשאבים טובים. התפלאתי לראות שהסטודנטים לא העמיקו בדיון בעזרת המשאבים שעמדו לרשותם. בפעם הבאה אתן להם להכין ללמוד את הנושא / להתעמק במשאבים לפני שהם מגיעים לשיעור. יתכן שיש גם צורך לתת הנחיות לצורת הדיון. זה אמנם הופך כל כל העניין לפחות ריאלי, אבל לבקש טיעונים מובססי מקורות וכו' בעיה טכנית - לקראת הסוף לחצתי על עבור להצבעה. האפשרות נפתחה בפני המשחקים, אבל משהו השתבש בשעון המשחק ולא קבלנו תוצאות ההצבעה.