אנחנו מודיעים בצער על סגירתו של הפרוייקט. עברו כמעט 10 שנים מאז יצאנו לדרך. הכרנו אנשים מופלאים ולמדנו המון דברים. אבל לכל דבר טוב יש סוף. בתאריך ה-30 ביולי האתר יפסיק את פעילותו ולא תהיה עוד גישה לתכנים דרך האתר.
שלכם - צוות טו-בי

החברים של יואבי מבוסס על "לשבור את החזיר" מאת אתגר קרת
יואבי, גיבור סיפורו הקצר של אתגר קרת "לשבור את החזיר", עומד בפני החלטה לא קלה שתשפיע על גורלו.

לשם כך הוא פונה אל חבריו הטובים - בנטוב "הצייתן", עלמה "הבוגרת", נמרוד "המרדן", לולו "הילדותית" ופרץ"ההרפתקן".

האם הם יעזרו ליואבי? האם הם יסבכו אותו עוד יותר?

משחק תפקידים זה יגרום לכיתה לחוות את הסיפור בדרך שלא ציפו לה!תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - ט'
יוצר/י המשחק : דורית צימבליסט (תיכונט) ואבישי פרידלר (To Be)

דרישות מוקדמות

התלמידים יגיעו למשחק אחרי שקראו את הסיפור 'לשבור את החזיר'


דורית צימבליסט (תיכונט) ואבישי פרידלר (To Be)

הכירו את המשתתפים


 • בנטוב הצייתן

  בנטוב הצייתן הוא חברו הטוב של יואבי. הוא תלמיד מצוין בבית הספר, מתנדב בהרבה מסגרות ובן למופת להוריו. הוא מרגיש מאוד דומה ליואבי. גם הוא בן טוב שתמיד שומע בקול ההורים ועושה כל מה שהם דורשים ממנו. ילדים בני גילו שחושבים את עצמם לחכמים גדולים יותר מהמבוגרים - מרגיזים אותו.

 • עלמה הבוגרת

  עלמה "הבוגרת" היא נערה חכמה, סקרנית, עצמאית ולא פרייארית בכלל. היא ידענית גדולה כמעט בכל נושא ולא עושה להוריה חיים קלים. (ולמרות זאת הם מאוד גאים בה) יש לה 2 אחים קטנים בהם היא מטפלת ממש כמו אימא. היא מאמינה שצריך תמיד לחתור לאמת - גם כשהיא איננה נעימה כל כך... אין ספק שהיא מתנהגת בצורה הרבה יותר בוגרת מיואבי (היא גם גבוהה ממנו בשני ראשים)

 • נמרוד המרדן

  נמרוד "המרדן", כשמו כן הוא, בועט ומתנגד כמעט בכל דבר. אולי זה בגלל ההורמונים והגיל, אולי בגלל הסביבה - הוא כל הזמן עצבני ומרגיש שהוא חכם יותר מכולם. תמיד מעצבן אותו כשיואבי לא מתעמת עם הוריו ולא מתנגח בהם.

 • לולו הילדותית

  לולו "הילדותית" היא הילדה שכולם אוהבים. היא מצחיקה ושובבה ותמיד מחייכת. חוץ מהפעמים בהם מבקשים ממנה להתבגר ולהתחיל להתנהג בהתאם לגיל שלה...זה ממש מעצבן אותה! היא מאמינה שילדים הם יצורים חופשיים ושמגיע להם לגדול בשקט, בלי שיציקו להם יותר מדי. התנאי שלה הוא שהיא מוכנה להקשיב למבוגרים, כל עוד זה לא מעצבן אותה יותר מדי.

 • פרץ ההרפתקן

  פרץ "ההרפתקן" הוא חבר של יואבי מכיתה א'. יש לו 3 אחים גדולים אז ככה שהוא כבר ניסה ומכיר כמעט הכל. הסכנה והבלתי נודע מושכים אותו. הוא מאמין שהוא כאן בכדי ליהנות. עם כל הכבוד למבוגרים, הילדות זה הזמן להשתולל ולהתפרע (הם פשוט שכחו שהיו פעם ילדים...) אם יש משהו שמשגע אותו זה האופי "החנוני" של יואבי וההתנהגות הכנועה שלו מול הוריו.


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו