אנחנו מודיעים בצער על סגירתו של הפרוייקט. עברו כמעט 10 שנים מאז יצאנו לדרך. הכרנו אנשים מופלאים ולמדנו המון דברים. אבל לכל דבר טוב יש סוף. בתאריך ה-30 ביולי האתר יפסיק את פעילותו ולא תהיה עוד גישה לתכנים דרך האתר.
שלכם - צוות טו-בי

מה מיוחד במלחמה הגדולה? מלחמת העולם הראשונה מזוויות היסטוריות
התלמידים בוחנים במשחק את השלכותיה של מלחמת העולם הראשונה והיבטים שונים במלחמה זו בראייה היסטורית מזוויות שונות ומגוונות. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : אוהד שקד

דרישות מוקדמות

אין.


אוהד שקד

הכירו את המשתתפים


 • ד"ר דייויד סוזובסקי

  ד"ר סוזובסקי הוא מרצה בכיר באוניברסיטת לונדון להיסטוריה-חברתית. טענתו המרכזית לגבי מלחמת העולם הראשונה היא שהשפעותיה על החברה האנושית באירופה היו גדולות מאוד ושהיא שינתה את כל אופייה החברתי של היבשת.

 • ד"ר יוהאן הוכברג

  ד"ר הוכברג הוא מרצה בכיר באוניברסיטת מינכן לתחום ההיסטורי-כלכלי. את אחד ממאמריו הוא פתח במלים: "השפעותיה של המלחמה הארוכה (מלחמת העולם הראשונה) נראו בתחומים רבים, אך אני מאמין שהתחום הכלכלי היה המשמעותי ביותר. המלחמה הזו נקרא "מלחמה טוטאלית" בעיקר בגלל הצד הכלכלי שבכך". 

 • ד"ר יוהאכין הסן

  "ללא ספק מלחמת העולם הראשונה הייתה בעלת השפעה מיוחדת על התחום המדיני באירופה. בניגוד לכל מלחמה אחרת, אפילו בניגוד למלה"ע ה-2, המלחמה הראשונה יצרה מדינות חדשות לעמים השונים".

  דוקטור הסן הוא מומחה בתחום ההיסטורי-מדיני והוא מרצה באוניברסיטת ורשה בפולין. הוא מאמין שהצד המדיני הוא העיקרי שהושפע מהמלחמה.

 • פרופ' ז'ק לומז'קו

  פרופ' ז'ק הוא מרצה בכיר באוניברסיטת פריז בצרפת והוא חוקר את תחום הצבאי-היסטורי במשך עשרות שנים. הוא מאמין שללא ספק המלחמה הגדולה, מלחמת העולם הראשונה, גרמה לשינוי הצבאי ביותר באירופה כולה.

 • ד"ר לאונרדו דווידיאן

  דוקטור ומרצה באוניברסיטאות מנצ'סטר בבריטניה ומרסי בצרפת. דובר 12 שפות שוטף, מומחה בתחום ההסברה והתעמולה. 

  לטענתו מלחמת העולם הראשונה הייתה למעשה מלחמת תעמולה בין הגושים הנלחמים והיא שינתה את כל צורות המלחמה העתידיות שיעסקו גם ב"לוחמה פסיכולוגית" ולא רק לוחמה פיזית.


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


יוסף ישעיה

20.12.2018

מעולה ! פלטפורמה מצוינת ונוחה לסיכום הנושא באופן שמאפשר לתלמידים למידה פעילה וחיבור לעמדות השונות. מומלץ ביותר


זכויות יוצרים לתמונות