החלטה סופר חשובה הגישה הליברלית אל מול הגישה הסוציאל דמוקרטית
הצפת הדילמה בין הגישות השונות לדמוקרטיה. הצגת הגישות השונות: הליברלית והסוציאל דמוקרטית, הצגת המתח ביניהן וקישור לחיי היום יום בישראל.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: י' - יב'
יוצר/י המשחק : שחר רגב

דרישות מוקדמות

יש לוודא כי התלמידים מכירים את הזכויות הטבעיות והזכויות הכלכליות חברתיות


שחר רגב

הכירו את המשתתפים


 • אלון אלוני

  במשך שנים היה אלון אלוני איש עסקים מצליח, בעלים של חברות רבות בארץ ובחו"ל, ברשותו כמה מפעלים גדולים ונכסי נדל"ן רווחיים. אחד מהצלחותיו הגדולות של אלון היו רשת סופרמרקטים. הרשת הצליחה מאוד ופתחה סניפים בכל הארץ. עסקיו של אלון מעסיקים אלפי עובדים בארץ, אלוני משלם מסים גבוהים ובכך תומך בכלכלת המדינה. מידי שנה אלוני נוהג לתרום בחגים אוכל לנזקקים.

  לאחר משבר כלכלי גדול בארץ, בו לאזרחים לא היה כסף לקניות בסופר, רשת הסופרמרקטים החלה להפסיד כסף רב ונכנסה לחובות.

 • רונית

  רונית היא אשת עסקים מצליחה מאוד. בגיל 40 פרשה מחיי העסקים והחלה לשמש כיועצת בכירה לעסקים. לאחר שהוכיחה את עצמה כמקצוענית בתחום כשחילצה מספר חברות ממשברים מונתה לנגידת בנק ישראל.

 • אלה

  אלה עובדת סוציאלית עסוקה מאוד בטיפול באנשים בעלי צרכים מיוחדים. בזמנה הפנוי (אין הרבה כזה) היא יוצאת להפגין עבור אוכלוסיות נפגעות ומקופחות. קוראת המון עיתונים, תמיד רואה חדשות בטלוויזיה והולכת לכנסים.

 • מאיר

  כל חייו עבד מאיר בסניף הסופר בבת ים. 10 שנים עבד בתור מנהל החשבונות וכבר 20 שנה מנהל את הסופר בעצמו. הוא מכיר כל עובד ועובד, הוא דואג למשפחות העובדים ובחגים דואג למארזי מזון עובר משפחותיהם. מאיר מאוד נאמן לעבודתו ונשאר כל יום עד שעות מאוחרות. מאיר הספיק לקבל כבר 5 פעמים את תואר המנהל המצטיין של הרשת והוא מנהל הסניף הוותיק ביותר.

   

 • גדעון

  גדעון כל חייו היה איש עסקים מצליח עד שהבין שכישוריו יכולים לסייע לאנשים רבים. בגיל 30 עזב את הקריירה המצליחה שלו ועבר למגזר השלישי. כיום הוא מכהן כיו"ר עמותה התומכת במובטלים ונותנת להם סיוע כלכלי זמני והכוונה למציאת מקומות תעסוקה חדשים.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות