מחלת אנדרסון פברי
דילמה כלכלית-מוסרית של חברת תרופותתסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט'
יוצר/י המשחק : דן אופק בנימין ויובל (תלמידי כיתה ט', ביה"ס הריאלי בחיפה)

דרישות מוקדמות

אין


דן אופק בנימין ויובל (תלמידי כיתה ט', ביה"ס הריאלי בחיפה)

הכירו את המשתתפים


 • ברני סטיוארט

  ברני מנהל חברת תרופות מצליחה .יש לו אישה ו-3 ילדים. הוא גר בבית פרטי גדול בשכונה יוקרתית. ברני מעוניין שהחברה תצליח ושהוא ירוויח כמה שיותר אולם הוא רוצה גם שלחברה תהיה תדמית טובה בפני הציבור כדי שהחברה תישאר מצליחה ומרוויחה. 

 • בוב וייט

  בוב הוא חולה במחלת אנדרסון פברי ,עקב המחלה אורך חייו נפגע משמעותית. הוא אובחן אצל הרופא שלו והתברר שגופו מייצר נוגדנים כנגד התרופות הקיימות כיום - אין תרופה שתתאים לו. הרופא אמר לוויט כי כרגע מחקר חדש הגיע לתוצאות שמאפשרות פיתוח של תרופה נסיונית שתתאים לו, אולם חברת התרופות לא רוצה לייצר אותה מטעמי רווחיות.

 • ויקטוריה טיילור

  ויקטוריה חוקרת צעירה , לא נשויה ,  באוניברסיטה שמתעסק במחלת אנדרסון פברי. גרה בדירה קטנה במרכז העיר עם שותפתה למחקר. בת לשני הורים העובדים באוניברסיטה. ויקטוריה הגישה את המחקר שלה לקבוצת רופאים בארץ. היסבורה שמצאה תרופה למחלה ורוצה להתפרסם בזכות הישגיה,  אך היא חוששת שחברת התרופות לא תרצה לייצר תרופות למחלה כל כך נדירה וגם שם החולים לא ירצו לנסות תרופה נסיונית.

 • מארק רדפילד

  מארק רוצה בטובו של המטופל שלו. חברות אחדות מייצרות כעת תרופות למחלה אך הוא יודע שהתרופות שמיוצרות כעת לא יעזרו לו ממש.   הוא שמע על חוקרת באוניברסיטה שמתעסקת במחלה וחושב שהוא הגיעה לתוצאות שיוכלו לאפשר פיתוח תרופה למחלה. הוא לוחץ על חברת תרופות אחרת על מנת שתייצר את התרופה.

 • רות פישר

  רות עובדת במשרד הבריאות, לאחרונה היא שמעה על כך שלוחצים על חברת התרופות לפתח תרופה למחלת אנדרסון פברי. לפי דעתה הסיכון לתופעות לוואי חמורות בתרופה נסיונית גבוה מדי לעומת התסמינים של המחלה. היא חושבת שכיון שתוחלת החיים של החולים במחלה גבוהה יחסית עדיף לא להסתכן.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו