לראות או לא לראות? היכרות עם מחלת רטיניטיס פיגמנזוטה המובילה לעיוורון
רפאל הוא תלמיד כיתה ז', שסובל מהמחלה רטיניטיס פיגמנזוטה. תסמיני המחלה החלו להופיע במהלך אמצע שנת הלימודים, וכעת, בית הספר הודיע למשפחה כי רפאל יכול להמשיך את לימודיו, אך הם לא יכולים לתת לו אפשרות לצאת לפעילויות מחוץ לבית הספר, שם השטח לא מוכר כמו שטח בית הספר, והוא יכול להיפגע.

משפחתו של רפאל מעוניינת להעביר חוק שיחייב את בית הספר להתייחס לרפאל באופן שווה ולא לגזול ממנו אפשרויות בגלל מחלתו.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - ט'
יוצר/י המשחק : ספקטרום הראיה (תלמידי כיתה ח', הריאלי בחיפה)

דרישות מוקדמות

אין.


ספקטרום הראיה (תלמידי כיתה ח', הריאלי בחיפה)

הכירו את המשתתפים


 • רפאל מרום

  רפאל נולד כאשר הוא נושא את הגן של המחלה רטיניטיס פיגמנטוזה. המחלה החלה להתפרץ כאשר הגיע לאמצע כיתה ז', ובית הספר הודיע כי הם לא מוכנים שהוא יצא לטיולים מחשש לפגיעה. רפאל אוהב מאד טיולים, ולא מעוניין לקבל יחס שונה משאר הילדים.

 • רותם מרום

  אימו של רפאל. היא נשיאת של המחלה, והעבירה אותה לבנה. לה שני ילדים, בן ובת. כאשר שמעה שבית הספר של רפאל לא מוכן שהוא יצא לפעילויות וטיולים, החליטה שתעשה הכל כדי לעזור לו, ובסופו של דבר החליט כי תדאג להעביר חוק שיגרום לבית הספר להיות חייב להתייחס לרפאל למרות בעיות הראיה שלו.

 • בתיה כהן

  בתיה מנהלת את בית הספר "עירוני י'ד" מזה עשרים שנה. היא לא מוכנה לקחת אחראיות על פציעה אפשרית של רפאל עקב מחלתו בטיולים ופעיליות, ולכן החליטה להודיע למשפחתו כי היא לא מוכנה שיצא לטיולים ופעילויות נוספות מבית הספר. 

 • בר שטיין

  תמיד הייתה תלמידה מצטיינת. סיימה את לימודיה בהצטיינות, וכך גם את לימודי המשפטים. לאחר ששמעה את סיפורה של רותם ובנה רפאל, החליטה כי היא חייבת לעזור להם במשימתם. 

 • דוקטור גולדנברג

  דוקטור גולדנברג מטפל במשפחתו של רפאל מזה שנים. הוא מלווה את רפאל ומשפחתו לאורך כל התהליך, והוא נמצא כדי להציג את העבודות המדעיות בסיפור. לא ידוע האם הוא בצד של ההנהלה, או בצד של רפאל ומשפחתו - כל תפקידו הוא להציג עובדות רפואיות בקשר למחלה.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו