חולה קרבי העלאת המודעות למחלות גנטיות במערכת הנשימה
ברי הוא נער העומד לפני גיוס. כשקיבל את הצו ראשון, גילה שלא יוכל לשרת בקרבי משום שהוא חולה בהפרעת תנועה ריסנית ראשונית, מחלה הפוגעת בדרכי הנשימה וגורמת לקוצר בנשימה. 

ברי מודע לסכנות ולקשיים הרבים אולם לא מתכוון לוותר על חלומו להיות חייל קרבי ולשם כך מחליט להתייעץ עם מספר דמויות ולנסות למצוא פתרון.

אתם מוזמנים לקחת חלק בדיון מרתק ומלמד בנושא.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - יא'
יוצר/י המשחק : בן צובוטרו (כיתה ח', ביה"ס הריאלי בחיפה)

דרישות מוקדמות

אין


בן צובוטרו (כיתה ח', ביה"ס הריאלי בחיפה)

הכירו את המשתתפים


 • ברי צקלה

  ברי צקלה, בן 17, נולד ב- 23 ביוני 1998. ברי הוא בן יחיד וחי רק עם אמא שלו. המחלה התגלתה אצלו שהיה בן שלוש כאשר שיחק בכדור והחל להשתעל. המחלה מהווה קושי על ברי בפעיליות ספורטיביות ובפעילות יומיומית ואף יכולה לגרום למוות. מאז גילוי המחלה החיים של ברי הם כבר לא רגילים אבל לא מוותר ומנסה להשתלב בחיי היום יום כמו ילד רגיל. משהחל ללמוד בבית הספר, ברי נתקל בבריונות והצקות בגלל מחלתו ומאז חשוב לו להוכיח לכולם, שהוא יכול להצליח בדיוק כמו כל אחד.  לברי חשוב מאוד לשרת בקרבי בצבא, וכבר מגיל שמונה חולם על כך.  אבא של ברי שירת בקרבי ונהרג במהלך מבצע צבאי, כשברי היה בן 6 ומאז הוא רוצה להמשיך את דרכו של אבא שלו ובקרבי, ובכך לסגור מעגל. ברי ניחן ביכולת ספורטיבית גבוהה חוץ מהעובדה שמתחיל להשתעל לאחר רבע שעה של פעילות רציפה.  הפרופיל הצבאי של ברי הוא 72 ולכן הוא נמצא על קו התפר בין חייל קרבי, לחייל לא קרבי. 

 • איילת צקלה

  אמא של ברי. בת 42. אלמנה, איבדה את בעלה במבצע צבאי כשברי היה בן 6. מאז היא המפרנסת הראשית של הבית, עובדת בתור מורה לספרות בבית ספר. ועדיין לא התגברה על מות בעלה.

 • עורך דין רון

  גרוש ואבא לשני ילדים. בעל תואר שני במשפטים. אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום של השירות הצבאי. 

 • ד"ר וולך

  ד"ר ווילך, בן 60,  היה רופא המשפחה של ברי, והוא מכיר אותו מאז שהיה קטן מאוד. אלכס אוהב להתמקד בעובדות ויודע שהגיוס של ברי יכול להשפיע על תפקודו הכללי בהמשך החיים.

 • השופט פרקש

  פרקש, בן 50. נשוי ואב לשניים. ניר התגייס בגיל 20 למשטרה צבאית. משם יורם התחבר לחיי הצבא והחליט שהוא רוצה להתקדם בצבא לתפקידים בכירים יותר. בגיל 35 אחרי לימודים משפטיים, השקעה והתמדה, המשיך להיות נאמן לצה"ל והתמנה להיות שופט צבאי. כיום הוא אחד השופטים הכי ותיקים בצה"ל.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות