עסקת חייהם דיון על פדיון והחלפת שבויים
...ארגון קיצוני חטף שני אנשי עסקים ישראלים ששהו בחו"ל!! ראש הממשלה מזמן בדחיפות ועדה סודית על מנת ללמוד את הנושא ולהכריע כיצד לפעול...

הצטרפו לדיון מרתק ומותח בנושא!

(נושא פדיון והחלפת שבויים נמצא בתכנית הלימודים בתושבע"פ חמ"ד לבגרות)תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: י' - יב'
יוצר/י המשחק : מטח בשיתוף משרד החינוך

דרישות מוקדמות

אין


מטח בשיתוף משרד החינוך

הכירו את המשתתפים


 • צ'

  צ' גדל והתחנך בישיבה גדולה במרכז הארץ. התגייס לשורות השב"כ, והתקדם במערכת הביטחון.

  בין שלל התפקידים שמילא פיקד על סיירת מובחרת, היה אחראי על צוותי משא ומתן עם ארגוני טרור והוא בעל תואר מתקדם ביחסים בינלאומיים ויישוב סכסוכים.

 • רעיה יזרעאלי

  רעיה היא אשתו של אחד החטופים. נולדה וגדלה בניו יורק, התחנכה באולפנה בברוקלין. עלתה לארץ לבדה ממניעים ציוניים, והתחתנה עם אחד החטופים. איתו עברה לפני מספר שנים לפרילנד לרגל עסקיו, ושם גם ילדה את שני ילדיהם הקטנים. 

 • הרב פדואל ישיב

  הרב ישיב נולד וגדל בדנמרק, נצר למשפחת רבנים מכובדת שחלקה נספה בשואה וחלקה ניצל בזכות פעולות המחתרת הדנית במלחמת העולם השנייה. הגיע לפרי לנד בשליחות לפני כ-20 שנה, ומאז הצליח לפתח ולקדם את הקהילה היהודית. הקהילה בפרילנד היא קהילה קטנה ומגובשת, כשכל חבריה ערבים זה לזה (גם אם לא כולם שומרי תורה ומצוות הם נוהגים לחגוג את חגי ישראל יחד ולקיים הווי יהודי משותף). רוב חברי הקהילה הם אנשי עסקים מצליחים, כמו שני החטופים מהקהילה.

 • יאיר גרידי

  בוגר ישיבה ותלמיד חכם, בכיר במשרד החוץ. לאחרונה ניהל מגעים מורכבים עם פרילנד בנוגע להסכמי סחר בין המדינות. בין ההסכמים גם קנייה ומכירה של טכנולוגיה צבאית מתקדמת ונשק. יאיר בוגר תואר בכלכלה ומינהל עסקים מהרווארד. בתפקידו הקודם במשרד הכלכלה הוביל שינוי מערכתי שהביא להצלחה משמעותית בתחומי מדיניות הסחר. כיום בתפקידו במשרד החוץ הוא ממשיך להוביל ביד רמה את היחסים הבינלאומיים בתחומי סחר חוץ 

 • אלברטו חזנס

  נולד וגדל בארגנטינה. עלה לארץ בבגרותו ממניעים ציונים, שירת בצבא בסיירת מובחרת. כשהשתחרר הקים את חברת ABC, המספקת שירותי טכנולוגיה מתקדמת לשימור והתפלת מים. לפני כשנתיים, שלח את שני אנשי העסקים שנחטפו לפרילנד, לנהל את המתקנים הנמצאים במדינה זו, וכעת מרגיש אחראי לנעשה. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות