בית חכם- בעד ונגד האם כדאי להשתמש באמצעים טכנולוגיים להגדיל את הנוחות במחיר של ויתור על פרטיות?
שימוש בבינה מלאכותית בכלל ובבית חכם בפרט מעלה סוגיות אתיות חשובות. במשחק זה נתמקד בסוגיות שעולות מתוך שימוש בבתים חכמים. פרטיות מול נוחות, אבטחה מול יעילות. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ז' - יב'
יוצר/י המשחק : אורי פלטין

דרישות מוקדמות
אורי פלטין

הכירו את המשתתפים


 • שמוליק אדרי

  גדל בדימונה שבדרום. מגיל קטן הוא היה מוקף בחברים ותמיד היה המנהיג בקבוצה. בבית הספר התחיל להבין את הפער בין המרכז לפריפריה ואת האפשרויות שיש למי שנמצא במרכז לעומת הפריפריה. בצבא היה חייל קרבי ושסיים הלך ללמוד דיפלומטיה ומנהל עסקים. מהרגע שנכנס לפוליטיקה שם לעצמו למטרה להקטין את הפערים בין פריפריה למרכז. 

 • אלונה מקסים

  גדלה בישוב קהילתי במרכז. אהבה טכנולוגיה מגיל קטן ותמיד אמרו עליה שכבר בבטן היא למדה לתכנת. תמיד הייתה מצטיינת בכיתה בכל המקצועות ואוהבת להוביל. נכנסה לחברה כבר בתור סטודנטית למדעי המחשב והתקדמה מהר. היא שואפת תמיד להוביל והמטרה שלה היא לשים את ישראל בתור מובילה טכנולוגית. 

 • עידית לינוביץ'

  נולדה וגדלה בצפון תל אביב. הייתה יו"ר מועצת תלמידים הארצית. בצבא הייתה מש"קית ת"ש ולאחר מכן קצינת ת"ש. עשתה תואר ראשון ושני בכלכלה ומנהל ודוקטורט בניהול עסקים. יש לה עסק ייעוץ כלכלי למשפחות וארגונים. מאוד דעתנית וחשוב לה מאוד להגיד את דעתה ושיעריכו אותה. 

 • ראול סרוגו

  נולד בספרד להורים מעוטי יכולת. עלה לארץ לבדו בגיל 18 והתגייס לצבא. התאהב ארץ ישראל ומיד לאחר הצבא התחיל לעבוד בענף הבנייה מתוך אידאולוגיה של יישוב הארץ. התקדם לאט, הפך למנכ"ל חברת הבנייה בה עבד ולאחר מכן נבחר לנשיא התאחדות הקבלנים. השנה הוא נבחר שוב לתפקיד. מאוד מעניין אותו הנושא של בנייה ירוקה.

 • גברי נגה

  נולד בקיבוץ בצפון ושם גדל. היה ילד אהוד אך מופנם והצטיין בתחומים ההומניים בבית הספר ובספורט. התגייס לסיירת מטכ"ל והיה גם מפקד הסיירת. לאחר השחרור עבד באבטחת אישים עד שהתחיל לעבוד בתחום המודיעין במוסד. נבחר לראשות המוסד. הוא מודע מאוד לדרכים בהם ניתן לעקוב אחרינו ומאוד חשובה לו הפרטיות שלו. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו