חרם ובריונות בבתי הספר זה בידיים שלנו
בעקבות העלייה באירועי האלימות והחרמות בבתי הספר, חשוב להעלות את הנושא בפני התלמידים ולהמחיש להם את הנזק הנפשי והחברתי הכבד שנגרם בעקבות אירועים כאלה.

לשם כך נצפה בפרק מתוך "סליחה על השאלה ילדים" של כאן חינוכית, בו ילדים שעברו חרם עונים בכנות ובאומץ על שאלות כמו: האם אף אחד לא דיבר אתך? האם מישהו עזר לך? האם חשבת לעבור בית ספר? בנוסף, נקרא על תלמיד בן 13 שעבר חרם ואלימות בבית הספר.

נקיים דיון בין תלמידי הכיתה על התופעה ונציע אפשרויות פעולה כדי שתלמידים לא יקלעו למצבים קשים ופוגעניים מעין אלה.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ד' - יב'
יוצר/י המשחק : שרית עטרי, ויטלי יורייב וחני קריחלי

דרישות מוקדמות

https://www.ynet.co.il/news/article/bjlfnqhvf

https://www.ynet.co.il/news/article/s18rxwdpy


שרית עטרי, ויטלי יורייב וחני קריחלי

הכירו את המשתתפים


 • נועם נעים

  זוהי שנתה הראשונה של נועם בבית הספר עקב מעבר מעיר אחרת. 

  נועם עברה השנה מדרום הארץ למרכזה. היא תלמידה שקטה ומופנמת, משקיעה בלימודיה וזוכה להישגים יפים.  

  נועם לא מבינה מדוע בת אל מתנכלת לה, תלמידי הכתה מתרחקים ממנה ואף אחד לא מדבר אתה. הם מטילים עליה חרם מבלי להכיר אותה באמת ולא מאפשרים לה להתיידד איתם.

 • ג'ורדן כדורי

  גו'רדן הוא ספורטאי מחונן המשקיע את מרצו וזמנו בכדורסל. גו'רדן לא תומך בחרם, אך גם אינו עושה דבר על מנת למנוע אותו מחשש שחבריו לכתה ולקבוצת הכדורסל יתרחקו גם ממנו במידה ולא ישתף פעולה.  

   

 • אופק עתיד

  אופק הוא בעל חוש צדק ומוסר גבוה,  שמבין שחרם פוגע בנועם ומתקשה לשתוק מול העוול שנעשה לה.  בעבר הוא היה נתון להצקות מצד חבריו לכתה, אולם בהתערבות הצוות ההצקות פסקו. הוא רוצה לפנות למחנכת שתסייע בהפסקת החרם.

 • בת אל מלכה

  בת-אל  מנהיגה את החרם. היא בת יחידה להוריה, תלמידה מצטיינת, אהודה ומקובלת בקרב חבריה.  בת אל אינה רואה כל פסול במעשיה, להיפך, היא רואה בנועם מתחרה, המאיימת על מעמדה החברתי ומקומה כתלמידה מצטיינת.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות