חינוך אלטרנטיבי גישות חינוך אלטרנטיביות
בשנים האחרונות ישנן יותר גישות אלטרנטיביות המוצעות לחינוך ילדים. הורים רבים חוששים להכניס את ילדיהם למסגרות חינוכיות. ההורים חוששים מהשלבים השונים בתהליך החינוך: הכניסה לגן, הכניסה והמעבר לכיתה א', המעבר לחטיבה ולאחר מכן  לתיכון. הורים רבים חוששים שילדיהם "ילכו לאיבוד" בין מאות התלמידים בבית הספר ושהמורים והצוות החינוכי לא "יראו" את החולשות והחזקות שלהם.

 תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: אקדמיה
יוצר/י המשחק : זיו זוהר טל וטורי ואפרת כהן

דרישות מוקדמות

יש לקרוא את תוספות המידע על כל אחת מגישות החינוך האלטרנטיביות. במטרה לשכנע את הדמויות האחרות ברעיונותיכם. 


זיו זוהר טל וטורי ואפרת כהן

הכירו את המשתתפים


  • סופי אנתרופוסופי

    סופי, מורה בחינוך היסודי האנתרופוסופי כבר 10 שנים. היא בעלת ניסיון בחינוך בשלב התפתחותי זה של הילדים (א'-ח').  כל שיעור שלה מועבר בדרך אומנותית כיוון שהיא מאמינה שהאמנות מטבעה פונה לרגש ולחוויה ומעצבת אותם והיא רואה בכך חשיבות רבה בחינוך הילד. היא מלמדת את רוב המקצועות בכיתת החינוך שלה ורואה בתפקידה שליחות.

  • נעמי מהמונטסורי

    נעמי , מורה בביס יסודי המחנך עפ"י השיטה המונטסורית. מלמדת בכיתה רב גילאית לכיתות א-ב  כבר 7 שנים. עיקר הלמידה בכיתה מתרחשת במעגלי למידה ממושכים- אשר משמשים לזמן  עבודה עצמית של הילדים והתפקיד של נעמי הינו לתווך, להנחות ולתצפת על הילדים. הלמידה נערכת בעיקר בקבוצות קטנות או באופן פרטני, כאשר תחילה מבוצעת הקניה (שיעור קצר של 10-30 דקות) ולאחר מכן הילד מתרגל, באמצעות עזרים מתאימים אשר  מטרתם היא לתת למושגים המופשטים ביטוי מוחשי ועל-ידי כך לאפשר למידה פעילה .הילדים בכיתתה של נעמי לומדים דרך התנסות חושית. הם חופשיים לנוע בכיתה, לגעת להקשיב להתבונן. מתוך דגש על מוטיבציה פנימית ועל חדוות הלמידה.

  • נתי דמוקרטי

    נתי, מורה בחינוך הדמוקרטי כבר 19 שנים. בית ספרנו פועל על פי מודל החינוכי  שמאמין בלמידה משמעותית המתאפיינת בלמידה מתוך הנעה עצמית, בכל עת, בכל מקום ובכל דרך. אנו מתווכים ומחנכים בתהליך הלמידה ילדים בגילאי 6-18 במרחב שכולם יחדיו, ומובילים דגם של חברה אנושית רב-גונית, ללא חלוקה של גיל או כיתה. הילדים והילדות בבית ספרינו הם חלק מצוות ההנהלה ואנו מקבלים ורואים את כולם כשווים. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות