שיימינג-אל תעמדו מהצד מניעת בריונות ואלימות ברשת
 

 לרגל יום התנהגות בטוחה ברשת - מטרת היום החשוב הזה היא להסביר לתלמידים את הסכנות הטמונות בשימוש לא נכון ברשתות חברתיות, ואת הכוח ההרסני והפוגעני שיש לרשתות אלה כאשר הן מנוצלות לרעה.

מטרת הפעילות - העלאת נושא השיימינג והחרמות בבית הספר תוך ניצול רשתות חברתיות לצורך זה, כדי להמחיש לתלמידים את הנזק הנפשי והחברתי הכבד שנגרם בעקבות אירועים כאלה.

לשם כך נצפה בסרטון העוסק בשיימינג לתלמידה בבית הספר תוך ניצול הרשת החברתית לחרמות על תלמידה בבית הספר, נקיים דיון בין תלמידים/ות בבית הספר על הסיטואציה ונציע אפשרויות פעולה כדי שתלמידים לא יקלעו למצבים קשים ופוגעניים מעין אלה.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - אקדמיה
יוצר/י המשחק : גל חובב מועלם, ליטל אסף, משה מרום, רונית רוזנשטיין, שני אדר

דרישות מוקדמות

היכרות עם רשתות חברתיות

צפייה בסרטון במליאה


גל חובב מועלם, ליטל אסף, משה מרום, רונית רוזנשטיין, שני אדר

הכירו את המשתתפים


 • מיקה

   

  תלמידת שכבה י'. לא מקובלת ולא אהובה ע"י מרבית התלמידים בכיתה. אוכלת כריך מקמח לבן בהפסקה, בניגוד להחלטת ה"מקובלים" שהחליטו שכך צריך לנהוג כל מי שמעוניין להיות בחבורה. מיקה נתפסת ונסחטת ע"י החבורה שמאיימת להפיץ סרטון חושפני שלה, אם לא תשלם קנס של 100 ש"ח כפי שקבעו.

 • גלי

  מנהיגת חבורת המקובלים. הבנות סוגדות לה וחוששות ממנה וכך גם הבנים. היא קובעת את הכללים שיש לנהוג על פיהם והיא  קובעת את העונשים. היא מעליבה את מיקה ולועגת למראה ולמשקלה אף על פי שהוא לא חריג, ומאיימת להפיץ סרטון חושפני של מיקה.

 • טליה

  חברה בולטת בחבורתה של גלי ועושה דברה. נהנית להעליב את מיקה וממהרת למלא כל הוראה של המנהיגה גלי.

 • אודי

  הבחור שמיקה מעוניינת בו. מצלם את מיקה בסיטואציה מביכה ומפיץ את הסרטון ללא ידיעתה לגלי ולחבורתה.

 • אביגיל

  חברה של מיקה, ומהווה אוזן קשבת ל"צרותיה". נוכחת בזמן שגלי וחבורתה משפילות ומעליבות את מיקה ומאיימות להפיץ את הסרטון. אביגיל תומכת במיקה מול גלי ומונעת את הפצת הסרטון.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות