בת מצווה בכותל המחלוקת סביב התפילה בעזרת נשים בכותל
הכירו את בת-אל. בת אל היא ילדה בת 12, והיא חוגגת בת מצווה. בת-אל רוצה לקרוא את הפרשה שלה בכותל, אך לתדהמתה נאמר לה שאסור לנשים לקרוא בתורה באופן פומבי בכותל. בת-אל לא חושבת שצריכה להיות אפליה, ולכן היא מתעקשת להגיע לכותל ולקרוא את הפרשה שלה.

במשחק זה התלמידים ילמדו על ההבדלים בין הזרם השמרני והזרם הליברלי ביהדות. ההיכרות תהיה סביב הסוגיה של קיום בת מצווה בכותל.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ז' - יב'
יוצר/י המשחק : אופיר מאור (תיכונט ת"א)

דרישות מוקדמות

היכרות עם הזרמים העיקריים ביהדות (רפורמי, אורתודוקסי, קונסרבטיבי), נא להביא אוזניות לשמיעת סרטון


אופיר מאור (תיכונט ת"א)

הכירו את המשתתפים


 • שמואל רבינוביץ

  רב הכותל הוא האחראי מטעם הממשלה על שירותי הדת בכותל המערבי. הרב מזוהה עם הזרם האורתודוקסי החרדי.  במסגרת תפקידו כרב הכותל והמקומות הקדושים שומר הרב רבינוביץ על קו ממלכתי. כחלק ממדיניותו, הוא מקבל כל אורח רם-מעלה ומתלווה לנשיאים וראשי מדינות המגיעים לביקור בכותל. 

 • השוטר אזולאי

  השוטר אזולאי כבר משרת כ- 10 שנים כאחראי על הסדר בכותל. הוא כבר ראה את הכל. מהתפרעויות של ערבים, ועד התפרעויות של קבוצות יהודים שרוצות לעלות להר הבית. 

  השוטר אזולאי מכיר את הרגישות שיש לכותל, והוא יודע שכל שינוי במצב הקיים (סטטוס קוו) יגרור מיד תגובות נזעמות מצד הקהילה החרדית.

   

 • בת-אל

  בת-אל הגיעה לגיל 12. היא כבר מתכוננת חצי שנה לקריאת הפרשה שלה. כל האורחים כבר הוזמנו לכותל וגם כל החברות שלה. שהגיעה לכותל היא גילתה שאסור לה להכניס את ספר התורה לכותל ואסור לה לקרוא את הפרשה. בת-אל לא מתכוונת לוותר. זו הבת מצווה שלה ואף אחד לא יגיד לה מה לעשות.

 • שלמה

  שלמה הוא אביה של בת-אל, ילדת הבת-מצווה. שלמה כבר עשה את כל ההכנות והזמין אורחים לבת מצווה של בת-אל בכותל. הוא לא רוצה לאכזב את האורחים ולא רוצה לאכזב את הילדה שלו. הוא יילחם על כך שבת-אל תעלה לתורה בכותל.

 • ענת הופמן

  ענת הופמן היא יהודיה רפורמית פמיניסטית. היא ראש ארגון נשות הכותל. ארגון שפועל למען הזכות של הנשים להתפלל כקבוצה, לקרוא מן התורה ולהתעטף בטליתות בעזרת הנשים שבכותל המערבי.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו