עתיד משק הגז הטבעי בישראל האם יש להמשיך עם מתווה הגז הטבעי בישראל?
במשחק מתכנס צוות אזרחים לדון ביתרונות ובחסרונות של הגז הטבעי במדינת ישראל. חברי הצוות דנים אם יש להמשיך עם המתווה לעתיד הגז במדינת ישראל, בהתבסס על מידע שעולה מהקמת האסדות והרצתן עד כה. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: י' - יב'
יוצר/י המשחק : אורין טפר ואליסה דובנוב

דרישות מוקדמות

קראו את המשאבים שקיבלתם טרם התחלת המשחק. 


אורין טפר ואליסה דובנוב

הכירו את המשתתפים


 • ליזה קושניר

  תושבת שכונת הדר בעיר חיפה, אם חד הורית לשני בנים בגילאי 6 ו9. ליזה לא גיבשה עמדה לגבי עתיד הגז הטבעי במדינה. מצד אחד היא חושבת שמתווה הגז יוזיל לה את מחירי החשמל ויקל עליה בהוצאות הכלכליות. מצד שני, בתור תושבת מישור החוף שעתידה להיבנות לידה אסדת כריש-תנין, היא מודאגת מההשלכות הבריאותיות של זיהום האוויר על ילדיה.   

 • ינון זק

  תושב קיבוץ הבונים, עבר לשם לפני שנה עם בן זוגו בשאיפה להקים יחד מועדון צלילה בחוף דור, על מנת לעודד עוד אנשים להתאהב בטבע הימי ולשמור על ניקיונו. ינון מתנגד בתוקף למתווה הגז, ולזיהום מי התהום והים שמגיע בעקבותיו. 

 • דנה ישראלי

  תלמידת י"ב בפנימיית הכפר הירוק בכיתת מנהיגות, במקור מאשדוד. פעילה בארגון "מגמה ירוקה" לעצירת הבנייה בחופי אשדוד והקמת שמורות טבע ימיות בישראל. לאחרונה נחשפה לפעילות של שומרי הבית באינסטגרם בעקבות המאבק נגד אסדת לוויתן, ומאז מתנדבת במערך ההסברה שלהם. דנה מתנגדת בתוקף למתווה הגז. היא דורשת מהממשלה לקדם פיתוח בר-קיימא ומעבר לאנרגיות מתחדשות שיטיבו עם בריאות הציבור והסביבה.

 • גיא שטרן

  תושב קיבוץ חוקוק, נשוי ואב לילדה בת 10. רכז בחוגי הסיירות של הרט"ג (רשות הטבע והגנים) מזה כעשור, ומעוניין להנחיל בקרב הדור הצעיר את הערכים של אהבת האדם ואהבת הטבע. גיא בעד המשך קידום מתווה הגז הטבעי במדינת ישראל, מכיוון שהאסדות יובילו לקידום סגירת תחנות הפחם בחדרה ובאשקלון, וישפרו את איכות האוויר.

 • מחמוד סלים

  תושב חיפה, במקור מעכו. מרצה לכימיה בטכניון, וחוקר מטעם התוכנית הימית לישראל. בזמנו הפנוי מתנדב בתור חוקר במחמל"י (המרכז לחקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל). מחמוד בעד המשך קיום מתווה הגז בישראל. לדעתו תושבי המדינה לא צריכים לחשוש מזיהום האוויר והמים בפעילות השגרה ובמקרי חירום באסדה, היות והאסדה עומדת בתקנות הבטיחות המחמירות של מדינת ישראל. כמו כן, מתווה הגז יביא לקדמה במשק החשמל, התעשייה והתחבורה בישראל.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות