חלוקת מדינת ישראל לשני עמים מי מסכים? דיון /דילמה
המשחק הינו אירוע מסכם לחומר הנלמד אודות הסכם החלוקה ומדינה יהודית דמוקרטית , במסגרת המשחק תצטרכו לצפות בשתי סרטונים האחד מציג את התפיסה של מדינה אחת לשני עמים והשני מציג שתי מדינת נפרדות.

לאחר הצפייה הכיתה תתחלק לחמישה דמויות המציגות דעות שונות בנושא

כל קבוצה תצטרך ללמוד את הדמות אותה היא מייצגת  ולאסוף מידע נוסף המחזק את דעותיה של הדמות.

במהלך הדיון כל קבוצה תצטרך להציג ולנמק מדוע הדמות שלה היא  הדמות המייצגת בצורה המיטבית את פתרון  לשני העמים הגרים בישראל. המשחק יהווה 15 אחוז מהציון הסופי .

 

 

 תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - יא'
יוצר/י המשחק : ברוך גרשטיין, דינה פריליך, ספיר כהן, משה שבו

דרישות מוקדמות

צפייה בסרטונים : שתי מדינות לשתי עמים 

https://www.youtube.com/watch?v=oysksr2LW6Y

 

מדינה אחת לשתי עמים

https://www.youtube.com/watch?v=mDX2p3S6IZ8

 

 


ברוך גרשטיין, דינה פריליך, ספיר כהן, משה שבו

הכירו את המשתתפים


 • דוד

  דוד  אבא לשני ילדים וסבא לחמישה נכדים.  הוא שירת בחיל החינוך ולאחר מכן קיבל את התואר דוקטור מטעם אוניברסיטת תל אביב.  דוד גר בישוב אריאל שבשומרון. 

   

 • בגדדי מוסא

  מוסא נולד בשנת 1967.  הוא סיים את לימודיו התיכוניים בתיכון  שבעיר.
  בשנת 1991 סיים אל לימודיו האקדמיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב בפקולטה להנדסת מכונות. באותה שנה נקלט בגדדי לתפקיד מורה ולרכז מגמה טכנולוגית בבית ספר בבאקה.  לאחר מספר שנים בגדדי מונה למנהל בית הספר ולאחר מכן גם לאחראי תחום החינוך בעירייה. בגדדי הוביל את החינוך בבאקה לחינוך טכנולוגי כנעשה בעולם. 
 • בני

  בן 59, נשוי עם שלושה ילדים. שירת 25 שנים בצה"ל ועוסק כבר 15 שנים בתחום החינוך. 

   

 • נפתלי בנט

  בנט נולד בחיפה. הוא הצעיר מבין שלושה בנים שנולדו לג'ים ולמירנה בנט. הוריו עלו לישראל מסן פרנסיסקו שבארצות הברית.  נפתלי דור לנספי שואה. נפלתי נשוי לגילת ולהם 4 ילדים. בנם הבכור קרוי יוני, על שמו של סא"ל יונתן נתניהו ז"ל, וצעיר בניהם קרוי דוד עמנואל, על שם סא"ל עמנואל מורנו, איתו שירת בנט בסיירת מטכ"ל.

  בנט הוא חבר כנסת הדוגל באידיולוגיה ימינית מובהקת. הוא תומך בזכותו של עם ישראל לארץ אחת ושלמה.  הוא תומך בבנייה בהתנחלויות ובתגובות צבאיות ומדיניות  כנגד הטרור הפלסטיני. בנט מתנגד להקמת מדינה פלסטינית ורואה בה אסון לישראל. 

 • לוסי אהריש

  נולדה בצנרת וגדלה בדימונה. לוסי בת להורים ערבים מוסלמים. היא למדה במסגרות חינוך יהודיות.  בשנת 1987 בתחילת האינתיפאדה הראשונה בהיותה בת שש נפגעה קלות בפיגוע כאשר שני בקבוקי תבערה הושלכו על מכונית משפחתה על ידי פלסטינים ברצועת עזה.


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות