שיימינג - שותפתם, שיתפתם, השתתפתם? התנהלות ברשת
שוש מוסקוביץ, מנהלת ביה"ס כינסה  ועדת היגוי לדיון בנוגע ללקיחת אחריות והתנהלות נבונה ברשת.

עזרו לוועדה בדיון והביעו את דעתכם בנוגע לשיימניג ברשת.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - יב'
יוצר/י המשחק : אסתי חיים ואיריס לוי

דרישות מוקדמות

היכרות עם רשתות חברתיות


אסתי חיים ואיריס לוי

הכירו את המשתתפים


 • שוש מוסקוביץ

  שוש, מנהלת בית הספר מיום הקמתו. מנהלת צוות גדול של עובדי הוראה ומינהלה, אהובה מאד על צוות בית הספר בגלל גישתה הפתוחה והמכילה. שוש טוענת כי שיימינג עלול להיות הוצאת לשון הרע כלפי אדם או מותג, ולפיכך יכול להיות עבירה פלילית. היא חושבת שאדם שנפגע משיימינג עלול לסבול מתוצאות מרחיקות לכת: התקשורת ממהרת לעוט עליו, חייו מתהפכים בתוך זמן קצר, ואין לו לאן לברוח. במקום קטן כמו ישראל התוצאות האלה חמורות יותר ומתרחשות במהירות.

 • רות מנשה

  רות, סגנית בביה"ס מזה כ-3 שנים, יד ימינה של המנהלת ומחנכת כיתה ז. התלמידים, המורים וההורים רוחשים לה כבוד ומעריכים את עבודתה המסורה.  רות לא מקבלת בשום אופן פגיעה בתלמידי השכבה. לדעת רות, הפגיעה באדם ברשת יכולה להיות הרסנית לא פחות מכל מקרה אחר של אלימות, ולעתים אף יותר. לדעתה האנושות צועדת את צעדיה הראשונים במרחב הדיגיטלי. ככל הנראה, איש אינו יודע כיצד ישפיע המרחב הזה על חיי היום־יום שלנו בעוד שנה, עשור או יובל. אולם כיום פוסט ִ או סרטון יכולים לחרוץ גורלות, ובשל כך עלינו לנקוט משנה זהירות בעת שאנו משתמשים בכלים אלו.

 • אסף כהן

  אסף, תלמיד מהכיתה של דנה. מקובל ואהוב בקרב החברים. פעיל ברשתות החברתיות ומעורב בכל מה שמתרחש. אסף מודע מקרוב לחסרונות הטמונות ברשתות החברתיות, לאחר שחווה בעבר שיימניג. לאסף חשוב לשתף במקרה שקרה לו על מנת למנוע מקרים כאלו ולצמצם כמה שאפשר נזקים לאחרים שחוו או חווים שיימינג.

 • גלית דהן

  גלית, תלמידה מהכיתה וחברה של דנה. לא מבינה ורואה בעיה בהפצת התמונה. גלית חושבת שלא צריך לעשות עניין מכל דבר ואפשר לראות את הצד המצחיק בסיטואציה ולהמשיך הלאה. היו מקרים דומים ואף אחד לא עשה עניין מזה.

 • הדס כחלון

  הדס, תלמידה מהשכבה וחברה של דנה ומיכל. הדס פעילה מאד ברשתות החברתיות. מדי יום מעלה תמונות, סרטונים וסטטוסים בקבוצות השונות. הדס לא רואה בעיה בפרסום התמונה של חברתה מיכל משום שניתן להסיר אותה ונפתרה הבעיה. לדעתה לא צריך לעשות עניין מכל דבר או סיפור. היתרונות של הרשתות החברתיות עולות על החסרונות.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו