ביקור הגברת הזקנה - דיון דילמה איזה ערך חשוב יותר?
באמצעות פאנל המומחים של התכנית "חייבים לדבר על זה" יקיימו התלמידים דיון על חשיבותם של שני הערכים העולים מן המחזה "ביקור הגברת הזקנה".תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: יא' - יב'
יוצר/י המשחק : שירלי בן ארי

דרישות מוקדמות

בקיאות בעלילת המחזה, היכרות עם הדמויות ועם הקונפליקט במחזה.


שירלי בן ארי

הכירו את המשתתפים


 • דידי למה

  דידי החלה את דרכה כמשתתפת בתכנית "הישרדות", שם למדה דבר או שניים על ערכים חשובים.

  את התכנית "חייבים לדבר על זה", יזמה והחלה להנחות לפני כחמש שנים. התכנית מעלה סוגיות ערכיות בנושאים שונים בכל תחומי החיים ובכל שבוע פאנל מומחים מהתחום הנידון עולה לשידור ומתפלפל יחד עם הקהל, שמשתתף בדיונים.

 • ד"ר פיל אוסוף

  ד"ר פיל החל את דרכו כמרצה לפילוסופיה באוניברסיטה נחשבת. לאחר שעשה חיל בעבודתו, מונה ליועץ לענייני מוסר עבור פוליטיקאים בכירים בממשלה, ומסייע להם בפתרון (ומעקף) של דילמות מוסריות על כל סוגיהן.

 • מר רוברט (בובי) אקסלרוד

  רוברט (בובי) אקסלרוד החל את דרכו כיועץ בשוק המניות בבורסה לניירות ערך. לאחר שצבר את המליון הראשון שלו, הקים בובי משרד משלו, שם עשה חיל והתפתח לכדי הון עצמי של מאות מליוני שקלים. בובי מבין בכסף, ולכן נבחר לייצג את בעלי ההון בפאנל המומחים שלנו.

 • אדם ישוב

  כאדם מן הישוב, אדם מייצג את בעלי החלומות - אלו שרצו להצליח בגדול אך החיים הפגישו אותם עם מציאות אחרת שבה הם עובדים קשה ועדיין מרוששים. אדם נשוי לחוה, ושניהם מנהלים מרכולית צנועה בפרבר של עיר גדולה במרכז הארץ.

 • כריסטוס פאולוס השישי

  כריסטוס פאולוס השישי, החל את דרכו ככומר צנוע בכנסיה המקומית של נצרת. עבודתו המוערכת עם הקהילה מחד ועם ראשי הכנסיה מאידך, הביאו לכך שהוא הפך לארכיבישוף הצעיר ביותר שמונה, והוא בן 35 בסך הכל. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו