דרוש.ה עובד.ת השכלה, תעסוקה, והקשר בינהן
מה חשוב בהשכלה ולמה יש לה כוח רב כל כך בקביעת מיקומם החברתי של אנשים? הסוד טמון בחיבור שבין השכלה לתעסוקה. אבל למה מעסיקים כל כך מעריכים השכלה?תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: אקדמיה
יוצר/י המשחק : יסמין שחם

דרישות מוקדמות

קריאת המשאבים


יסמין שחם

הכירו את המשתתפים


 • מיכל ראש חץ

  עלתה מבלגיה עם הוריה בגיל שנתיים וגדלה ברחובות. בהשכלתה היא מהנדסת תעשייה וניהול מהטכניון. היא חברה לולדימיר בתיווכו של חבר משותף שהכיר את כישורי הניהול המעולים שלה מעבודה משותפת קודמת. 

  מיכל מכירה בחשיבות הגבוהה של כוח האדם של החברה. היא משקיעה בעובדיה גם בהכשרות וגם בתנאים, ושונאת לבזבז את משאבי החברה לשוא. היא חוששת "להמר על הסוס הלא נכון", מה שעלול לקרות אם היא תשכור עובד/ת לא מתאימ/ה לתפקיד/ה, או גרוע יותר, תיקח עובד/ת ואחרי שהיא תכשיר אותו/ה על חשבון החברה העובד/ת תעזוב/יעזוב.  היא יודעת שמפעל יציב זה מפעל עם איתנות כלכלית ומפחיד אותה לדמיין את המפעל קורס ואיתו רבים מתושבי העיר שיישארו ללא פרנסה. 

  חוץ מזה היא אמא ל-3 ילדים, 2 מהם כבר עזבו את הבית.

 • אדם בר-לב

  נולד וגדל בחיפה. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ממכללת תל אביב-יפו, ותואר שני בפסיכולוגיה ארגונית מאוניברסיטת תל אביב. השקיע הרבה ברכישת השכלתו ובטוח שהגיע לאן שהגיע בזכות כך.  אדם מכיר את התחום שלו היטב ותמיד שם לב בקורות החיים במיוחד להשכלה: מבחינתו יש מדרג ברור בין מוסדות ההשכלה. אוניברסיטה טובה יותר ממכללה, והטכניון יותר טוב מכל מהאוניברסיטאות. מעריך עובדים נחושים, בעלי משמעת עצמית ויכולת למידה עצמאית. 

  חוץ מזה הוא גם פמיניסט, אבא לשתי בנות, נשוי באושר וחובב רכיבת שטח. 

 • גבע דוגרי

  הוא זה שעובד בשטח, הוא סומך על טביעת העין שלו והוא לא מאמין לתעודות אלא לביוגרפיות. כשהוא מסתכל על קורות חיים חשוב לו במיוחד להבין מאיפה האדם הגיע. הוא  עצמו טיפס מהר בקריירה אבל הוא יודע שזו לא חוכמה, בתור גבר אשכנזי לבן ובן להורים משכילים. לעומת זאת, יש לו חברים מהאוניברסיטה שהוא מאוד מעריך: הם הגיעו ממשפחות מזרחיות עם הורים לא משכילים, והוא יודע שבשבילם זה היה מאמץ הרבה יותר גדול להגיע לשם. וזה לדעתו אומר עליהם הרבה. 

  הוא נשוי טרי ורץ מרתונים.

 • ד"ר ולדימיר קוגן

  ולדימיר לא אוהב את כולם אותו דבר. אבל הוא יודע שאי אפשר להגיד את זה ככה על השולחן. הוא עלה לארץ מרוסיה בגיל 30 עם אישה וילד מתוך ציונות. היה קשה מאוד והיו לזה מחירים, אבל מבחינתו זה שווה אם מדינת ישראל מתפתחת וכמובן אם הוא מתקדם ומבטיח את עתיד נכדיו. הוא רוצה שיהודים יקטפו את הפירות עמלו והוא חושב שלמרות שנשים יכולות להיות מאוד אינטיליגנטיות, הריונות ולידות מחבלים בעבודתן ולכן כדאי להיזהר מהעסקתן.

  ד"ר ולדימיר הוא סבא ל-3 נכדים ואב לילד יחיד. הוא אוהב לטייל בארץ ובחו"ל, ותמיד דואג שכולם ידעו איפה הוא טייל, הכל נכנס לפייסבוק. 

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו