האנטיביוטיקה האולטימטיבית -בית המשפט הקוסמי האנטיביוטיקה האולטימטיבית -בית המשפט הקוסמי
פעילות זו יכולה לשמש כפתיח לשיעורי תוכנית הלימוד על חיידקים ונגיפים בגוף האדם, או כפעילות ביניים בין הפרק על התרבות החיידקים לפרקי המיקרוביום והחיידקים כגורמי מחלה.
המטרה של פעילות זו הינה לאפשר דיון במורכבות של יחסי הגומלין בין בני האדם לחיידקים, ולהכיר ללומד את המתח בין יתרונות המקרוביוטיקה למלחמה בחיידקים הפתוגניים. הפעילות מאפשרת הבנה של מורכבות מערכות אקולוגיות והשפעת החיידקים על מערכות אלו, ובנוסף מאפשרת לתלמידים לראות את המורכבות שיש בכל היבט של עולם החי, כולל גם בדברים שעשויים להיות נחרצים במבט ראשון (כמו: חיידקים הם דבר רע)

פעילות זו  מאפשרת לתלמידים לעבור על תכנים מתוכנית הלימודים בנושא חיידקים ונגיפים בגוף האדם
מנקודת מבט שונה ופעילה. הפעילות עוסקת בחלק מהתכנים באופן ישיר ובחלקם באופן עקיף, ומהווה פתח להבנת התחום או להמשך למידה (כלומר כניסה לפרטים). 

 תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : אורי העליון ומור פרופר

דרישות מוקדמות

הכרות בסיסית עם עולם המיקרוביולוגיה (מהו חיידק, מה היא אנטיביוטיקה).


אורי העליון ומור פרופר

הכירו את המשתתפים


 • אחווה חי

  למדה רפואה ומיקרוביולוגיה, במשך שנים חקרה את הקשר בין החיידק לאדם, והייתה פורצת דרך בהבנת המיקרוביום, היא כתבה את הספר פורץ הדרך: "החיידקים - האיבר הנסתר מהעין"

 • חיים שיפר

  הוגה התפיסה של שימוש בכלים ביולוגים על מנת לטפל בבעיות אקולוגיות שיצרה האנושות. הוכיח הן במחקר והן במעשה, כי ניתן להיעזר בחיידקים, פטריות ובעלי חיים על מנת לקדם את החקלאות, את התעשייה ולהפטר מפסולות תעשייתית.

 • חילי מגור

  הייתה מפקד האגף לוחמה ביולוגית  בצה"ק (הצבא להגנת הקוסמוס),  השתחררה משירות הקבע ועברה תפקידים שונים מודיעין המסכל (שהשתיקה יפה להם). לאחר שצברה ניסיון כסוכנת כפולה בארגונים הטרור הגדולים בקוסמוס, הקימה את המטה הקוסמי ללוחמה בטרור, ועדיין עומדת בראשו.

 • דוקטור גאולה איתן

  כמומחית לאבולוציה של יצורים חד תאיים, עוקבות במשך שנים אחר התפתחות של זנים חדשים של מיקרואורגניזם והתאמתם לסביבה המשתנה. מנהלת אתר ברשת שמתעד את כל השינויים המתרחשים בכל אחד מזני המיקרואורגיזנים, ובאחריותה לקבוע מתי נוצר זן חדש ומה המאפיינים שלו.

 • אופק גז חלוף

  עבד במשך שנים כמרצה להיסטוריה וחוקר במכון הקוסמי לחקר העבר, פיתח שיטה מתמטית לנתח מאורעות עבר ולחזות בעזרתם את שיקרה בעתיד. כיום מכהן כיועץ ראשי של נשיא הקוסמוס ועוזר לו לקבל החלטות הרות גורל. ידוע כמי שהתחזיות שלו בכלכלה ובמדעי המדינה והחברה, לא חטאו לאמת כמעט מעולם.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות