הניקוטין עומד לדין - בית המשפט הקוסמי הניקוטין עומד לדין - בית המשפט הקוסמי
המטרה של פעילת זו הינה לאפשר דיון על הנזקים שבעישון, על התמכרות, על החשיבות של רפואה מונעת ועל המורכבות של בריאות הציבור.

הדיון משלב תחומים מהביולוגיה (הומיאוסתאזיס וגוף האדם), מהאקולוגיה ותכנים שמתאמים לשאלות עמ"ר. הפעילות יכולה להשתלב גם במסגרת פעילות של המובילה הבית ספרית בנושא מניעת שימוש באלכוהול בסמים ובטבק.

הפעילות מיועדת לתלמידי החטיבה העליונה.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : אורי העליון וחיים גבע הספיל

דרישות מוקדמות

היכרות כללית עם מערכת הנשימה ברמת אנטומיה ופיסיולוגיה בסיסיים.


אורי העליון וחיים גבע הספיל

הכירו את המשתתפים


 • דוקטור סיגי רָלי

  שני הוריה מתו מסרטן ריאות בצעירותה, מה שהוביל אותה ללמוד רפואה. מוחה המבריק גרם לה להתקדם ובגיל צעיר הפכה למנהלת בית חולים המתמחה במחלות פנימיות. יום יום היא פוגשת בחולים הסובלים מנזקי הטבק, ולכן שמה לעצמה למטרה לעשות הכול כדי למנוע מכירת סיגריות ושאר מוצרי ניקוטין. 

 • פרופור ניק כספי

  מגיל צעיר הרגיש שעבודה במספרים באה לו בקלות, סיים בהצטיינות לימודי כלכלה בגיל 17. בגיל 30 לאחר שצבר הון רב, החליט להשקיע ממרצו לטובת הציבור. נתן יעוץ בחינם לממשלות שונות ברחבי הקוסמוס, והיום משמש כיועץ לשר האוצר של הקוסמוס.

 • פרופסור ג'מילה בקשי

  כמי שגדלה בפרברי עיירת הספר "אין-תוחלת", נחשפה לאנשים רבים שביואשם פנו להתמכרויות שונות והרסו את חייהם וחיי המשפחות. הדבר גרם לה ללמוד את כל הקשור בתחום ההתמכורת על המרכיבי הפזיולוגיים והרגשיים. לאחר שסיימה את לימודיה הקדישה את חייה להביא לתודעת הציבור את הנזק הטמון בהתמכרות לחומרים כימיים והקושי הרב בגמילה מהם. מניעה ראשונית - זה הטיפול הטוב בעינייה.

 • דוקטור חיים מאזני

  חובב טבע מילדות, מצא עצמו מסיים שלושה תארים בביולוגיה בדגש על מערכות אקולוגיות. כמאמין אדוק בכך שטבע קיים איזון עדין, וסילוק של גורם אחד מהמערכת יכול לגרום לנזקים במקומות אחרים שלא נוכל להניחם מראש, הפך למוביל בתחום שימור הטבע. 

 • עורכת הדין טוהר רחמני

  בהיותה אקטיביסטית חברתית בצעירותה, פנתה ללמוד משפטים, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה. עבדה בפרקליטות הקוסמית, התקדמה להיות שופטת בבית המשפט העליון הקוסמי. לאחר מספר שנים בתפקיד פרשה ובחרה לעסוק בעיקר בעבודה ציבורית למען שמירת זכויות הפרט וחירותו.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות