ארכיאולוגיה או כביש? חפירות בית שמש תוואי כביש 38
בעקבות סלילתו של כביש 38 החדש, נערכים חפירות הצלה לאורך התוואי. במהלך החפירות שנערכו בתל בית שמש שנמצא על תוואי הכביש התגלו ממצאים ארכיאולוגים רבים וחשובים. בעקבות התגליות הרבות התפתח דיון סוער האם להשאיר את תוואי הכביש המתוכנן על התל, או להסיט אותו כדי למנוע פגיעה בממצאים.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ח' - ט'
יוצר/י המשחק : איציק אבישר יוסי כהן בני אלדר

דרישות מוקדמות

התלמידים ילמדו על ההיסטוריה הקדומה של בית שמש ועל התוואי הקדום והמודרני של כביש 38. הם יכירו גם את נושא החפירות הארכיאולוגיות שנערכו והממצאים שהתגלו.

 

 

 


איציק אבישר יוסי כהן בני אלדר

הכירו את המשתתפים


 • ראובן חרס

  ד"ר ראובן חרס הוא מהמובילים את החפירות הארכיאולוגיות בבית שמש. במשך שנים הוא חופר יחד עם סטודנטים ומתנדבים, מדי קיץ באתר תל בית שמש.

 • צופיה אוסטרקוני

  צופיה היא מורת דרך אשר תל בית שמש נמצא על המסלול שלה בטיולים שבהם היא מדריכה היא עוצרת את האוטובוס בסמוך לתל, ומשם היא מובילה את התיירים לנקודת תצפית מעניינת, וסיור באתרי התל המעניינים. 

 • אשר שמש

  אשר הוא פנסיונר של הצבא, תושב בית שמש אשר אוהב לטייל באזור בעיקר עם חברים. אחד המקומות האהובים על אשר הוא האזור של בית שמש. 

 • דינה זמנוביץ

  דינה היא תושבת בית שמש אשר עובדת בתל אביב מדי יום. עבודתה היא במרכז העיר, ובשעות הבוקר הלחץ בכבישים מתיש אותה.

 • יורם כספי

  יורם כספי הוא האחראי מטעם משרד התחבורה על התקצוב של הפרוייקט. הוא מלווה את הפרוייקט מתחילתו, ומכיר בו את כל הסעיפים השונים, וכן את לוחות הזמנים לביצועו. שר התחבורה שואל אותו מדי פעם מתי אפשר יהיה לבוא כבר לגזור את הסרט.  


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו