נישוב אסדת לוויתן האם הנישוב מסוכן? איך יודעים?
במשחק מתכנס צוות מומחים לדון בסכנות האפשריות במיקום אסדת לוויתן קרוב לחוף דור. באופן ספציפי דנים נציגי התושבים עם נציגי המדינה בדבר הסכנה האפשרית לאוכלוסייה בעת  "הנישוב". תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' -
יוצר/י המשחק : איתי ללזר

דרישות מוקדמות

קראו את המשאבים שקבלתם טרם התחלת המשחק


איתי ללזר

הכירו את המשתתפים


 • פרופסור קונדנסט

  פרופסור קונדנסט, היא רופאה המתמחה בבריאות הציבור. לדעתה אין סכנה לבריאות הציבור בעת נישוב האסדה, והיא לא חושבת שכמות הבנזן שתיפלט בעת הנישוב מצדיקה את פינוי התושבים. 

 • דור ספיר

  מר דור הוא אגרונום ופעיל סביבתי מוכר באזור חוף הכרמל. לטענתו יש סכנה גדולה בהפעלת האסדה במרחק של 10 ק"מ מהחוף. ולכן, יש לעבור למודל של אסדה צפה, למרות כל העלויות הכרוכות בכך.

 • אסף מרום

  אסף הוא תלמיד כיתה י' בבית ספר בחוף הכרמל, הלומד במגמת כימיה.  אסף הוא פעיל כנגד הפעלת האסדה ומתכוון להתפנות מהבית בעת הנישוב.

 • נובל אנרג'י

  גברת אנרגי' היא מנהלת בכירה בחרת נובל בישראל. לדעתה המאבק כנגד האסדה הוא מיותר שכן הוא מהווה חלופת אנרגיה נקייה לאזור חוף הכרמל, זאת בניגוד לאזור בתי הזיקוק בחיפה. לאחר שהחברה בה היא משמשת כמנהלת, עמדה בכל התנאים הבריאותיים להפעלת האסדה, וגם לאחר שבית המשפט קבע כי אין מניעה לעריכת הנישוב, עמדתה של גברת נובל היא שפעילות האסדה גם בעת הנישוב לא מהווה מפגע בריאותי.

 • ד"ר אוויר נקי

  ד"ר אוויר נקי הוא חבר בצוות של מספר חוקרים ישראלים, יחד אתם הוא פרסם מחקר בכתב עת מדעי, לפיו בעת פעילות האסדה נפלטים מזהמים רבים, שעבור חלקם טרם נבחנה הדרך הנכונה לטיפול בהם. לדעתו, יש לאסור את הפעלת האסדה לפני שנבדקת הסכנה הבריאותית לאזרחים שנמצאים במורד הרוח. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות