משבר הקורונה: האם יש לבודד רק את הקשישים? האם להטיל חובת בידוד לקשישים בלבד ולשחרר את השאר
לורה מיין, מושלת מדינת מיקרוקוסמוס, לא נרדמת בלילה. 

לורה היא המושלת הצעירה ביותר שהייתה אי פעם במדינת מיקרוקוסמוס. אולי בגלל זה יש לה מתנגדים פוליטיים רבים, המחכים לכישלון שלה בבחירות הקרובות בעוד שנה. 

מגיפת נגיף הקורונה הגיעה בזמן ממש לא טוב מבחינתה (האם בכלל יש דבר כזה, זמן טוב למגיפה?) 

לורה הייתה מהראשונות להטיל סגר על המדינה כולה במטרה "לשטח את העקומה" ולאפשר לבתי החולים לטפל בחולי הקורונה מבלי לקרוס. עכשיו העקומה קצת יותר שטוחה, ואפשר לשקול הסרה הדרגתית או מלאה של הסגר. 

יותר ויותר קולות (בעיקר מהאופזיציה) דורשים לבודד רק את הקשישים (מגיל 65 ומעלה) כדי להגן עליהם ולפתוח את הסגר של שאר האוכלוסייה, כדי לאפשר לכלכלה להשתקם.

לורה מבקשת מכם לייעץ לה מה לעשות...  

 

 

 


תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: יא' - אקדמיה
יוצר/י המשחק : יוכי שלח

דרישות מוקדמות

קראו את הנתונים והמקורות שלכןם


יוכי שלח

הכירו את המשתתפים


 • סטיב אקו

  סטיב הוא כלכלן צעיר ומבריק, שעשה קריירה מטאורית. הוא רק בן 45, וכבר משמש שר האוצר במדינה מיקרוקוסמוס. המודלים הכלכליים שהוא הציע עד כה הצליחו מאוד. בזכותו כלכלת המדינה פורחת ולורה, מושלת המדינה, זוכה לתמיכה גבוהה בקרב תושבי העיר. 

  עד לפרוץ המגיפה אחוז האבטלה במחוז עמד על 2% והשכר הממוצע במדינה היה 1900 דולר לשבוע. במהלך הסגר שהוטל על המדינה 30% מתושבי המדינה איבדו את מקום עבודתם, והשכר הממוצע ירד בכ-25%. 

   

   

   

 • פרופ' ג'ורג' דוק

  פרופ' ג'ורג' דוק החל את הקריירה שלו כמומחה לזיהומים. הוא המשיך כמנהל המחלקה לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת בבית החולים הגדול במדינה, ובתוך כמה שנים הפך למנהל בית החולים.  

  כיום, בגיל שבעים, הוא משמש כשר הבריאות של מדינת מיקרוקוסמוס, ובשלוש השנים האחרונות הוביל רפורמה מוצלחת בבתי החולים ובמרפאות במדינה - שבה צומצמו העלויות ועם זאת הוגדלו השירותים לאזרחים. ציבור משלמי המיסים מודה לו מאז...

 • ד"ר גלוריה פרויד

  ד"ר פרויד (אין קשר לזיגמונד) היא פסיכיאטרית מחוזית וותיקה. היא מתמחה בפסיכו-גריאטריה. בחמש השנים האחרונות משמשת גם כיועצת לבריאות הנפש בממשל. 

  בגיל 66 היא מרגישה שכבר מיצתה את תפקידה, וכבר הודיעה שהיא מעוניינת לפרוש ולנסוע ברחבי העולם. משבר הקורונה שיבש את התוכניות והמושלת ביקשה ממנה להמשיך שנה נוספת. 

 • עו"ד סרג'יו בריסטר

  עו"ד סרגי'ו בריסטר הוא עו"ד וחוקר בתחום המשפט. לאחר שנים בהם לימד באקדמיה, חקר והתמחה במשפט חוקתי, הוא הפך ליועץ המשפטי של המושלת, ואחד האנשים הקרובים אליה ביותר. 

   
 • פול נתנאל

  כבר מגיל צעיר ידע פול נתנאל שהוא רוצה להיות איש דת. במשך ארבעים השנים האחרונות העסיקו אותו סוגיות מוסריות וערכיות המעסיקות את כלל הדתות. זה בוער בעצמותיו...

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות