הזכות לחירות בעידן הקורונה מהן ההשלכות על הטלת סגר בשל הקרונה לזכות לחירות וחופש התנועה
דיון בנושא התנגשות בין הזכות לחירות כאחד מהיסודות המהותיים בדמוקרטיה אל מול שמירה על בריאות הציבורתסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : לילך שביט

דרישות מוקדמות

אין


לילך שביט

הכירו את המשתתפים


 • יעקב ליצמן

  יעקב ליצמן הוא שר הבריאות של מדינת ישראל, הוא משמש כסגן שר הבריאות וכשר הבריאות בעשור האחרון

 • משה בר סימן טוב

  משה בר סימן טוב הוא מנכ"ל משרד הבריאות מזה כ- 4 שנים. הוא היה המנכ"ל הראשון שהוא לא רופא ומינויו עורר התנגדות רבה בקרב הרופאים.

  בר סימן טוב מנהל ביד רמה את משבר מגפת הקורונה וכמי שהגיע מתחומים רבים כולל התחום הכלכלי, הוא מתייחס לכל הגורמים וההשלכות הרלוונטיות על הטלת סגר על אזרחי ישראל למניעת התפשטות מגפת הקורונה

 • בנימין נתניהו

  בנימין נתניהו משמש כראש ממשלת ישראל מזה כ 12 שנה, נתניהו ידוע כאדם מאוד ריכוזי אשר מקבל את ההחלטות בעצמו ולא נותן לאף גורם להחליט עבורו. נתניהו במהותו הוא אדם החושב בצורה מאוד כלכלית וחברתית, נטיות ליבו בדרך כלל ילכו להיבטים הכלכליים והחברתיים לציבור וכאן הוא צריך למצוא את האיזון המתאים בין הדאגה לבריאות הציבור שהיא לפני הכל לבין שמירה על יציבות המשק והציבור בכלל. הוא נמצא בצומת קבלת ההחלטות המורכבות ביותר ועל כתפיו מונחת האחריות לניהול המשבר.

 • שי באב"ד

  שי באב"ד מונה על ידי השר כחלון למנכ"ל משרד האוצר, לאחר שהתמודד במקום ברשימת מפלגת כולנו ולא נכנס לכנסת מכיוון שהיה במקום ה 11.

  שי שימש בתפקידים רבים במשק הישראלי ובחברות עיסקיות גדולות כגון צים.

 • נפתלי בנט

  נפתלי בנט הוא שר הבטחון,  יושב ראש מפלגת הימין החדש וחבר הכנסת מטעמה. בעבר כיהן כשר החינוך, שר הכלכלה, שר ירושלים והתפוצות והשר לשירותי דת. היה חבר הכנסת מטעם הבית היהודי ועמד בראש מפלגה זו בשנים 20122018, עד שפרש והקים בשותפות עם איילת שקד את מפלגת הימין החדש.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו