משבר הקורנה האם סגר הוא הפתרון היחיד
פאנל מומחים מתכנס להחליט בדבר החרפת הגבלות התנועה לשם מניעת התפשטות נגיף הקורונה. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : איתי ללזר

דרישות מוקדמות

לפני תחילת המשחק, קראו היטב את מקורות המידע ונסחו בעזרתם טיעונים בעדת עמדתכם


איתי ללזר

הכירו את המשתתפים


 • וריצלה

  כשר הבריאות נחשפת למידע על נגיף הקורונה, לדעתך יש לבודד את האוכולסייה לחלוטין ולהטיל סגר מלא על האזרחים. אתה תומך בדעה כי נגיף הקורונה מסוכן פי 10 מנגיף השפעת ודוחה את האמירות בדבר הקלת הסגר. 

 • מושיקו

  מזה 20 שנה,את מנהל לבד עסק פרטי לעיצוב שיער. אתה נשוי ויש לך ארבעה ילדים בבית. המספרה היא מקור הפרנסה העיקרי שלכם ואיסור העבודה גורם לכם לנזקים כלכליים קשים שאתה לא יודע איך תוכלו לצאת מהם. 

 • אינפלואנזה

  את אמא חד הורית עם שני ילדים. לאחרונה גילית שאת נשאית של נגיף הקורונה. את נמצאת בבידוד 10 ואת מתחילה להרגיש ברע מהמחלה. במקצועך את עורכת דין ואת מרגישה את הפגיעה הכלכלית כתוצאה מהבידוד.  

 • קומון קולד

  את כלכלנית בעלת תואר שני במנהל עסקים, ועובדת במשרד האוצר. את נשואה עם שני ילדים קטנים בבית. בעלך הוצא לחל"ת ואתם מתחילים להרגיש את המתח הנפשי מהבידוד. מכל החישובים והנתונים שהגיעו לידייך, את לא מוצאת כל הצדקה בהשארת מדינה שלמה בהסגר ללא אופק נראה לעין

 • וירו לוג

  אתה חוקר במכון הבריאות הישראלי מתמחה בוירולוגיה ואפידמיולוגיה. יש לך שלושה ילדים, אתה מתגורר בירושלים. לדעתך, מדובר בנגיף מסוכן שעלול להוביל לתמותה של כ - 10,000 אזרחים. אין מנוס לדעתך מהגבלת תנועה ושימוש בכל אמצעי המעקב הדרושים לשם אכיפה. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות