טיפול משפחתי טיפול באהבה
משפחה הפוגשת בסיפור אהבה מורכב והבדלי הדורות מובילים למחלוקת.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ט' - יב'
יוצר/י המשחק : עמית, יעל, עלמה ולינוי

דרישות מוקדמות

אין דרישות


עמית, יעל, עלמה ולינוי

הכירו את המשתתפים


 • אלה גרוסמן

  אלה גרוסמן נולדה ב- 9.9.2005 להורים קרן ואמיר. אלה לומדת בתיכון גפן בכיתה ט'.  אלה היא ילדה מאוד אנרגטית, תמיד יש לה חיוך על הפנים, טובה בלימודים, בעלת הרבה חברים, אהובת המורים, ילדה יפה, בעלת חוש הומור, צינית, בעלת ביטחון עצמי רב, אוהבת לקנות בגדים וכפי שניתן לשים לב ממש ילדה למופת שכולם אוהבים. אלה אוהבת לשחות מגיל צעיר ומתנדבת בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שם הכירה את יונתן. יונתן בן 17, גדול מאלה בערך בשלוש שנים וחונך איתה את אותו חניך בקרמבו. אלה ויונתן מבלים שעות רבות ביחד והתחברו מאוד מהר ואף התאהבו והפכו לזוג. 

  אלה בקשר מאוד טוב עם משפחתה אך באופן מפתיע הקשר ההדוק ביותר הוא עם סבתא ורד. אלה וסבתא נוהגות לבלות כל שבוע ולהעביר זמן ממושך ביחד.

 • קרן (לוי) גרוסמן

  נולדה ב- 14.10.1970, עובדת כמעצבת גרפיקאית ואמא לאלה בת 15 ואופיר בת 21. נשואה באושר לאמיר כבר 27 שנים. קרן היא אישה, מעניינת, אסתטית, חייכנית, מאושרת. היא אוהבת לקום בבוקר וללכת לעבודה, דואגת מאוד לילדותיה, מנויה בקאנטרי ואוהבת לעשות ספורט ופילאטיס במיוחד אך הדבר האהוב עליה ביותר הוא לבלות זמן רב עם המשפחה. 

  כאשר קרן הייתה נערה, פגשה בנער המבוגר ממנה בשנים אחדות. הם התאהבו וניהלו מערכת יחסים מוצלחת ומאושרת אך לאחר ארבע שנים נפרדו והתפצלו דרכיהם. לפני חמש שנים הגיעה אליה בתה הבכורה אופיר וסיפרה לה על מערכת היחסים שלה עם גור. גור היה מבוגר מבתה בשלוש שנים. לאחר שנה בעקבות טעויות שהתרחשו אופיר נכנסה להריון, מהומה גדולה התרחשה וגור נפרד מאופיר. בעקבות מקרה זה קרן חוששת שיקרה מקרה דומה לאלה בתה הצעירה. ולכן לא מסכימה לתמוך בזוגיות הנחשקת.

 • ורד לוי

  ורד נולדה ב-10.12.1946 (בת 74) נשואה ליצחק בן 77 גדול ממנה בשלוש שנים. כיום, ורד היא אישה עסוקה שעובדת כמעצבת פנים. ורד היא מאוד שמחה, אנרגטית, חרוצה יחסית  ובבוקר אוהבת לעשות אירובי במים. אבל הדבר האהוב על ורד הוא לבלות עם הנכדות ובמיוחד עם אלה. אלה וורד נוהגות לבלות כל שבוע. הן אוהבות ללכת לסרטים בקולנוע, לעשות קניות, לאכול במסעדות טובות ואפילו סתם לשבת ולדבר שעות. ורד היא ביקורתית כלפי החינוך של אלה ואופיר. היא טוענת שקרן ביתה ואמיר חתנה יכולים להיות נוקשים וחריפים מדי עם בנותיהן מדי פעם ואף חושבת שיכלו לחנך את בנותיהן אחרת.

 • יונתן מור

  יונתן נולד ב-18.5.2002 הוא לומד בתיכון גפן בכיתה יא'. יונתן הוא ילד מנומס, שמח, מאושר, נחמד, כריזמטי, דעתני, טוב בלימודים, אסרטיבי, בעל הרבה חברים, ג'נטלמן, ביישן אך במידה וכפי שניתן לשים לב ממש ילד מהחלומות. יונתן משחק כדורסל מגיל צעיר ומתנדב בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שם הכיר את אלה. אלה בת 14, קטנה מיונתן בערך בשלוש שנים וחונכת איתו את אותו חניך בקרמבו. אלה ויונתן מבלים שעות רבות ביחד והתחברו מאוד מהר ואף התאהבו והפכו לזוג. 

 • אמיר גרוסמן

  אמיר נולד ב-13.7.1970 בירושלים לאימא חני ואבא איציק. הוא בא מבית מסורתי ומקורב יותר לדת. אמיר הוא איש צבא כבר 32 שנים. הוא משרת במחנה "רבין" (הקרייה) ולכן המשפחה מתגוררת בתל אביב. את קרן הוא הכיר בבסיס והתאהב בה ממבט ראשון. וכיום הם נשואים 27 שנים באושר. אמיר הוא עקשן, פרפקציוניסט ורציני בכל דבר שהוא עושה. כבר מגיל צעיר ידע שהוא יהיה איש צבא אבל החלום הכי גדול שלו היה להקים משפחה בישראל. התחביב האהוב על אמיר הוא לטייל בארץ ובעולם עם המשפחה. 

  כבר מגיל צעיר אלה הייתה הבת האהובה ולכן, אופיר הרגישה פחות קרובה לאביה. למרות זאת, הדעות של אמיר פחות מקובלות על אלה ולכן הקשר בניהם דל מכפי שהוא היה רוצה. על פי חינוכו מגיל צעיר הוא אינו מאמין בזוגיות עם הפרש גילאים ולכן אהבת הנעורים בין יונתן לאלה לא מקובלת עליו. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו