זה רק ספורט המאבק על המגדר המיני
המשחק מתרחש בבית ספר חילוני רגיל, שבו נמצא ילד להטב"י שמזהה את עצמו בתור בת ומרגיש מחובר יותר לבנות הכיתה ומעדיף להיות בחברתן מאשר בחברת בנים. בשיעורי ספורט התלמיד מחויב להיות עם הבנים של הכיתה מכיוון שמבחינה פיזית ומבחינה חוקית הוא נחשב בן ולכן הוא לא יכול להתעמל עם קבוצת הבנות. הדילמה שלו היא האם לדרש מבית הספר לכבד את הגדרת הזהות המינית שלו כפי שהוא מגדיר אותה. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ח' - יב'
יוצר/י המשחק : יאיר רז, ארי פרץ, אריאל פיינה ואדם זילברג.

דרישות מוקדמות

אין דרישות ידע מוקדמות. 


יאיר רז, ארי פרץ, אריאל פיינה ואדם זילברג.

הכירו את המשתתפים


 • דן

  דן נולד במרכז הארץ בשנת 2005 לשני הוריו - שמוליק ודנה. בכיתה ז' דן גילה שהוא להטב"י וגילה שהוא מזדהה בתור בת, כאשר סיפר זאת להוריו אימו התרגלה לאט לזה אבל תמכה בו ובניגוד זאת אביו התקשה לקבל את זה ואפילו כעס עליו.

  כיום בכיתה ט' דן חושב שהוא מכיר את עצמו מספיק טוב כדי להציב את הדילמה בשיעורי ספורט (הפרדה בין בנים לבנות) והוא רוצה לדבר  עם מנהל בית הספר ולתאם איתו פגישה שתכלול את הוריו ואת נדב על מנת לשנות את המצב הקיים בו הוא חייב להתעמל עם הבנים ולא עם הבנות כפי שהוא מרגיש שזה נכון עבורו כי מבחינתו הוא בעצם בת בגוף של בן. 

   

 • נדב

  נדב נולד ב-2005 למשפחה הומופובית. נדב חונך לשנוא להט"בים ובמשך חייו, גינה את הקהילה הלהט"בית וכך גם משפחתו. לנדב שני אחים הומופובים קיצוניים שאומרים כי יש להרוג את הלהט"בים.

  לאחר שעלה לחטיבה, נדב הכיר את דן, ילד המשויך לקהילה הלהט"בית. בתחילת דרכם תיעב נדב את דן, בעוד שדן ניסה להתחבר עמו משום שראה בו אדם טוב. דן התכווח רבות עם נדב מה שהיה לפגיעה בעקרונותיהם. דן נעלב קשות מנדב לאחר שזרק לעברו הערה גזענית והשפיל אותו מול הכיתה.

  דן נותר עם צלקת מהעימות הזה. נדב ראה את הנזק שגרם לדן ולאחר מכן החליט שהוא לא יפגע יותר באיש. נדב ניסה לרפא את הצלקת שנגרמה בכך שביום ההורים, הצהיר בפני הוריו על יד דן שאינו מתכוון לפגוע יותר באיש רק משום שהוא שונה. דן הבחין בעובדה שנדב השתנה וסיכן את קשריו המשפחתי על מנת להתחבר עמו. לבסוף, נדב הפך להיות חברו הטוב ביותר של דן.

 • איציק

  איציק מנהל הבית ספר נולד בשנת 1965 הוא יליד למשפחה אשכנזית שהיגרה לישראל אחרי השואה, כאשר הגיעו לארץ הם התיישבו בחיפה, ושם גרו רוב חייהם כאשר היה בן 21 אימו נפטרה מסרטן ואביו נשאר איתו אחרי. אחרי 3 שנים התחיל לעשות תואר בחינוך, יומיים לפני טקס הסיום אביו נכנס לכלא וקיבל משפט 20 שנה בכלא כאשר דרס למוות איש חף מפשע. שאיציק היה בטקס הסיום אביו הגיע לטקס בחליפת אסיר עם שרשראות, איציק תיעב את אביו על שעשה לו את זה.  לאחר שנים רבות כמורה הוא נבחר למנהל של בית הספר בו לומד דן. 

 • שמוליק

  שמוליק אביו של דן נולד למשפחה הטרוסקסואלית, בבאר שבע בשנת 1978 (בן 42). כאשר הכיר את דנה (אמא של דן) כאשר היו במחנה צופים כאשר היו בסוף כיתה י',  למד באוניברסיטה ועשה דוקטורט ברפואה, אחרי הדוקטורט שלו הוא ואישתו (דנה) החליטו לעבור לתל אביב, משפחתו התנגדה לזה כי טענו שתל אביב רחוקה מבאר שבע ולא יוכלו לראות אחד את השני הרבה אבל שמוליק החליט לעבור לשם בכל מקרה. אחרי שעברו לתל אביב שמוליק מצא עבודה בבית החולים איכילוב וב- 2005 נולד למשפחה הצעירה דן.

  שמוליק מתנגד לדעתו של דן כי הוא חושב שזה לא הגיוני שגבר צריך להגדיר את עצמו כנקבה אלא הוא צריך להיות גבר, להכיר אישה, ללמוד ולפרנס את משפחתו בדיוק כמו כל גבר נורמלי במדינת ישראל. 

   

 • דנה

  דנה אמו של דן נולדה ב1978 (בת 42) בקרית שמונה והיא שייכת למשפחה שתומכת בכל החלטה של כל אחד מבני המשפחה. דנה הכירה את שמוליק במחנה צופים כאשר היו בסוף כיתה י'. דנה למדה באוניברסיטה עבודה סוציאלית ועשתה בזה תואר. אחרי חמש שנים החליטו דנה ושמוליק (אביו של דן) לעבור לתל אביב למרות המרחק בין תל אביב למשפחות שלהם (באר שבע וקרית שמונה) משפחתה של דנה קיבלה את זה בצורה יפה. דנה מצאה עבודה בתל אביב יחסית מהר ובשנת 2005 נולד דן. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו