חרדים למדינה גיוס חרדים
במשחק יהיו 4 דמויות אשר מביעות דעות וגישות שונות בנושא גיוס חרדים לצה"לתסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: יא' - יב'
יוצר/י המשחק : הילה הילה

דרישות מוקדמות

על כל שחקן, להקשיב לדעות השחקנים האחרים בסובלנות, להתייחס ולהסתמך על מקורות שונים. יש להתבטא בשפה נאותה ומכבדת את השיח


הילה הילה

הכירו את המשתתפים


 • ד"ר מיכל שוויונוב

  מתמחה בשילוב אוכלוסיות שוליים בחברה, בייחוד חרדים. חוקרת חברתית של קהילות חרדיות שונות בישראל ומחוצה לה. מבין מחקריה "שילוב חרדים בצה"ל", "שילוב חרדים בשוק הישראל". פעילה בנושאי שוויון חברתי וכלכלי ומשקיע את מירב זמנה בסוגיות הקשורות להיווצרות אי שיוויון חברתי וכלכלי בחברה היהודית. תומכת בגיוס חרדים ונשענת על תוצאות מחקריה כעוגן לדעותיו הפוליטיות-חברתיות על שילוב בחברה הישראלית ומניעת פילוג בקרב אזרחי ישראל.

 • יואל גורביץ'

  משתייך לזרם החסידי, מחסידי גור, בן למשפחה בת 8 אחים ואחיות. בן 33 נשוי מגיל 20 ואב ל5 ילדים. יואל משרת במסגרת מסלול שח"ר- מסלול טכנולוגי לחרדים מבוגרים גילאי 21-28 המהווה כ29% מכלל המשרתים החרדים בצה"ל על פי נתוני משאבי אנוש בצה"ל לשנת 2016.

  יואל משרת בתפקיד אג"מי מזה כ6 שנים. 

 • הרב רביאל רבינוביץ'

  מהפלג הליטאי הירושלמי (המיעוט לאחר פילוג הליטאים). כותב ביומון "הפלס" (יומון של הפלג הירושלמי). מתנגד בחריפות לגיוס בני ישיבות ואף כותב על כך ביומון, מרצה על כך בכל הזדמנות שניתנת לו. הרב רבינוביץ' הינו פעיל בהפגנות וגינויים בכל הקשור בגיוס בני ישיבות אותה הוא המכנה "גזרת שמד". ניתן לראות את השקפת עולמו כזהה לעמדתן של אגודת ישראל ודגל התורה- התנגדות מוצהרת למדינת ישראל בשל אי מחויבות לתורה אך תוך השתתפות במוסדות השלטון.

   

 • פרופ' פלורה ליזם

  פרופסור לכלכלה מאוניברסיטת ליברל שבארצות הברית, כיום חיה במדינת ישראל ועובדת במכון מחקר העוסק בחקר אוכלוסיות בישראל וערכי הדמוקרטיה. פרופ' ליזם מתעסקת בנושאים כגון השוויון בנטל, אי שוויון וההיבטים הכלכליים של נושאים אלו. בנוסף היא עורכת טור אישי בעיתון "הברברן" בו היא כותבת את מסקנותיה ואת דעותיה האישיות כלפי הנושאים אותם היא חוקרת. פרופ' ליזם ידועה ב"ניפוץ מיתוסים" הקיימים בדעות בחברה הישראלית. 

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו