סטייה חברתית בקהילה החרדית קונפורמיות וסטייה חברתי
משפחת אליהו שגרה בבני ברק מוצאת את עצמה בדילמה. היא משפחה חרדית קיצונית אך בנם הבכור החליט לחזור בשאלה. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - י'
יוצר/י המשחק : נעמה אורון, נעם ישי, סאן חן, שירה הלם, עופרי מורדוך ומיה ברזילאי. בית ספר תיכנוט

דרישות מוקדמות

סטייה חברתית- התנהגות הנתפסת כהפרה של החוקים או הנורמות החברתיות.

קונפורמיות- הליכה בתלם, הסתגלות, שינוי בהתנהגות או אמונות של אינדיבידואלים בהתאם לנורמות או כללים הנהוגים בחברה או בקבוצה.


נעמה אורון, נעם ישי, סאן חן, שירה הלם, עופרי מורדוך ומיה ברזילאי. בית ספר תיכנוט

הכירו את המשתתפים


 • רחל אליהו

  אמא ל-7 ילדים ואשתו של יעקב. באה ממשפחה חרדית וחיה בבני ברק כל חיה. כשהייתה צעירה אחיה חזר בשאלה ולכן היא יותר פתוחה לקבל את הנושא.

 • יעקב אליהו

  יעקב אליהו אב ל-7 ילדים, הוא דמות חרדית קיצונית, איש מאוד שומר ומאמין באופן קיצוני, מגיע מקהילה חרדית קיצונית, סבא שלו רב ידוע ומוכר בבית הכנסת הקרובה לביתם.

 • ישראל אליהו

  ישראל נולד למשפחה חרדית בבני ברק, לאחרונה הוא מרגיש שהוא פחות קשור לדת וחושב כי מאוד כדאי ללכת לצבא ולתרום לו. אורח החיים החרדי לא מתאים לו אבל קשה לו כיצד הוריו והקהילה החרדית יניבו והאם יקבלו אותו.

 • בת-שבע אליהו

  בת-שבע היא אחות התאומה של ישראל. מאורסת ליחזקאל. מאמינה חזק בה' ואוהבת את אורח החיים הנוכחי שלה. מאוד אוהבת את ישראל אבל קשה לה לקבל הבחירה שלו לעבור לעולם החילוני, ולא להישאר בקהילה חרדית.

 • רן מעמותת הלל

  רן מתנדב בעמותת הלל. הוא גר בתל אביב ואמין שכל אחד צריך לחיות כיצד שירצה. עמותת הלל עוזרת ותומכת באנשים שיש להם קשיים בתהליך חזרה בתשובה והוא עוזר לטלפונית להתמודד עם מצבים כאלו, עם התגובות של החברה החרדית ועם אורח החיים השונה.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו