PAY DAY שכר מינימום, חוקי עבודה, זכויות, ימין ושמאל כלכלי
נושא 'שכר המינימום' לא יורד מהכותרות. ההפגנות והשביתות הרבות עשו את שלהן.

והקש ששבר את גב הגמל...מחאת עובדי הניקיון במשרד האוצר! (שלשום בערב השר נאלץ להישאר לאחר שעות העבודה ולעשות ספונג'ה לבדו)

שר האוצר מחליט לזמן נציגים שונים מכל קצוות המשק בכדי להחליט האם לשנות את החקיקה ולהעלות את שכר המינימום או להשאירו כפי שהוא כיום. הצטרפו לדיון סוער ומרתק שישפיע על חייהם של מיליוני אזרחים!תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ט'
יוצר/י המשחק : שלומית לרנר ויונתן גרוסמן (אזרחות, תיכונט, ת"א)

דרישות מוקדמות

הכיתה תכיר את המושגים 'קו עוני' ו'שכר מינימום'. 


שלומית לרנר ויונתן גרוסמן (אזרחות, תיכונט, ת"א)

הכירו את המשתתפים


 • שמעון שליט

  נשיא התאחדות התעשיינים. הארגון המייצג את מגזרי התעשייה בישראל מול הסתדרות העובדים והממשלה. תפקידי התאחדות התעשיינים - לסייע לתעשיינים בקידום כלכלת ישראל ובשגשוגה, לתרום לביטחון המדינה, לשלב את ישראל בתהליכי הגלובליזציה, לחזק את החברה, לקלוט עלייה, לקדם מדיניות של מיזוג גלויות, להגביר את החינוך המקצועי, ליישם מדיניות של פיזור אוכלוסייה, לחזק את הפריפריה ועוד. 

  טריוויה: שמעון אוהב לספר בראיונות שהוא התחיל את הקריירה המפוארת שלו בתור עובד ניקיון בחברת ספנות גדולה. (מעדיף להשמיט את הפרט שמאוחר יותר התחתן עם הבת של הבעלים...) 

   

 • נמרוד פעיל

  מדריך בנוער העובד והלומד. נערץ ע"י החניכים והנהגת התנועה.

  בזמן שרוב חבריו נרתעים מכל אותם מושגים 'משעממים' בכלכלה - נמרוד בקיא בהם וטוען כל הזמן שהכלכלה היא סופר-רלבנטית לכל אחד ואחת מאיתנו. לכן ארגן כבר עשרות הפגנות ומחאות שרובן נשאו פרי. המחאה האחרונה שעלתה לכותרות הייתה סביב זכויות עובדים צעירים שנפגעו ב"פיצה פיצויים", רשת הפיצריות בו עבד נמרוד כשליח. נמרוד ידוע כמומחה בנושא. שום פוליטיקאי לא יצליח לעבוד עליו. 

 • טלי דיגי

  למרות גילה הצעיר מאוד, בעלת סטארט אפ שמצליח בכל העולם בתחום אבטחת רשתות מחשבים.

  בוגרת יחידת ממר"ם היוקרתית וגם...בוגרת תיכונט בת"א.

  בשנים האחרונות למדה שלמרות כל הסיסמאות היפות על 'זכויות עובדים' ו'העלאת שכר המינימום' - העולם מורכב יותר והממשלה צריכה לדאוג לא פחות גם ליזמים ולמובילי המשק.

  חשוב לזכור שהחברה שבבעלותה מעסיקה 800 איש.

  טלי הגיעה לועדה הבהולה שזימן השר היישר מסיבוב פגישות מאוד מוצלח שלה ביפן. 

 • קרלו

  פוטר לפני כחודש. בתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל תאגיד תרופות גדול וקודם לכן כמנכ"ל חברת סיגריות בינלאומית. ההודעה על הפיטורין באה לו בהפתעה. הוא לא חשב שגלי הפיטורין שהתחילו עם העובדים הזוטרים בחברה יגיעו עד אליו. יש לציין כי מאז פוטר הוא אינו ישן טוב בלילות מרוב דאגה.

  אחרי הכל, המצב במשק לא אופטימי ולו ולאשתו יש שלושה ילדים לפרנס.

 • ד"ר היידי פרנק

  שוויצרית שחיה בישראל. 

  חוקרת נודעת לכלכלה ומרצה מבוקשת באוניברסיטאות המובילות באירופה. מחזיקה בתפישה ליברלית כלכלית. שר האוצר זימן אותה בכדי להבין מה יחסה של שוויץ, המדינה העשירה בעולם, לנושא 'שכר המינימום'.

  היידי נשואה לישראלי (יש להם 3 ילדים), דבר שמסביר את שליטתה הטובה-יחסית בשפה העברית.  


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו