ספינת העבדים דילמת החירות
בחצי הראשון של המאה ה-19 השתלטו עבדים על ספינת סוחרי עבדים שעשתה את דרכה מאפריקה ליבשת אמריקה. העבדים  ניצבים בפני דילמה האם להמשיך במסע לצפון אמריקה או לנסוע למדינות הדרום ושם להתחיל בפעילות חתרנית לשחרור קרוביהם אשר ידוע להם שנמצאים במטעי הדרום. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ח' - י'
יוצר/י המשחק : יניר ענבר, איה סקלי, הילי גרף, מאיה משען, ארי פרץ ועדי רוטמן

דרישות מוקדמות

רקע בסיסי בנושא העבדות והתפתחותה.


יניר ענבר, איה סקלי, הילי גרף, מאיה משען, ארי פרץ ועדי רוטמן

הכירו את המשתתפים


 • אייברם בלאק

  אייברהם הוא אדם שמתנגד לעבדות, הוא חי במערב אפריקה, הוא בן 25. אייברם הופרד מאמו בגיל צעיר במיוחד, במטרה שהשניים לא יקשרו אחד אחת לשני. אמו נשלחה בגיל צעיר למושבות הדררום להיות אמה.  אייברהם הינו עבד השייך לבעל הספינה ומשמש כמנקה של סיפונה הספינה. בספינה הוא מתוודע לעבדים החדשים העושים את דרכם בבטן הספינה לכיוון אמריקה, בלילה, בשקט הוא מתגנב לבטן הספינה, לתאים שלהם ומספר לכל האנשים שהיו שם את החוויות שלו ממושבות הדרום ואת זוועות העבדות והמציאות הבלתי נסבלת של שחורים עבדים תחת בעלי המטעים בדרום. 

 • אביגייל ג'ונס

  אביגייל נולדה באפריקה כבת למשפחה ענייה שלא מקורבת לראש השבט. משום כך ראש השבט אליו היא השתייכה הפריד בינה ובין אמא ומכר אותה לסוחרי העבדים הלבנים שהגיעו ליבשת אפריקה על מנת למצוא שפחות ועבדים ולמכרם לדרום. בגלל חזותה הנאה, וקומתה התמירה אביגייל מיועדת להיות משרתת בית- גורל טוב יחסית לעבדים אחרים.

   

 • אייזיק דיקסון

  אייזיק הוא בן 47 ויש לו שני אחים שהם עבדים במושבות הדרום, הוא נמצא על הספינה וצריך להחליט לאן לנווט את הספינה, גורל האנשים נמצא בידיו של אייזיק. אייזיק רוצה להפליג למושובת הדרום משום שהוא רוצה להתאחד עם אחיו. מצד שני אייזיק לא יודע על גורלם של השחורים ביבשת אמריקה ומעבר לרסיסי שמועות, לא מבין מהו מצבם של השחורים במדינות הדרום, ועל עובדת היותם עבדים ורכוש של הלבנים. 

  אייזיק וחבריו לספינה "נקרעים" בין שתי האופציות האחת מאפשרת לו לברוח לצפון ולקבל את חירותו אך במקרה זה אייזיק לא יזכה לראות את אחיו. 

 • רג'י סקוט

  רג'י קרויה על שם סבתא שמתה. היא כבת 16 ובעלת מבנה גוף חסון מאד. היא נמכרת על ידי ראש השבט שלה בגלל החוסן הפיזי שלה והיא מיועדת לעבודה במטעים- עבודה שבמסגרתה, תוחלת החיים בייחוד של נשים מאד נמוכה. רג'י שמעה יותר ויותר על העבדות באמריקה ובייחוד על העבודה במטעים והיא פוחדת מאד מהגורל הצפוי לה. כל קרובי משפחתה של רג'י  נשארו באפריקה. 


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות