לאן ילך הכסף?! מי העמותה שהכי זקוקה לתרומה?
לפניכם 5 עמותות (אגודות) שצריכות כסף, ותורם אחד. אתם מוזמנים לייצג עמותה ולשכנע את התורם שאתם זקוקים יותר מאחרים לתרומה הנדיבה שלו.  תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ח' - יב'
יוצר/י המשחק : מיה ז'אן, דניאל גונן ושקד גור אריה (תיכונט)

דרישות מוקדמות

אין דרישות מוקדמות


מיה ז'אן, דניאל גונן ושקד גור אריה (תיכונט)

הכירו את המשתתפים


 • נעמי לאבעל

  נעמי היא אישה עם עבר קשה, היא נאלצה לעזוב את מקום מגוריה הישן בגלל שבעלה ובניה נהרגו בתאונת דרכים והיא נותרה ללא בית וללא פרנסה. מיואשת ומדוכדכת היא התפרנסה בדוחק מניקיון בתים. העמותה לזכויות האלמנה עמדה לצידה, תמכה בה נפשית וכלכלית וסייעה לה ללמוד מקצוע ולהשתקם.  כיום היא נשואה בפעם השנייה ומתנדבת בעמותה למען זכויות האלמנה כדי לסייע לנשים אחרות שנמצאות במצב בו היא הייתה בעבר וזקוקות לסיוע.

   

 • רות גרי

  רות היא בחורה נחמדה שעוזרת לכל אחד שצריך, היא עלתה ארצה מרוסיה עם חמותה לפני כארבע שנים לאחר שבעלה ואביו ונפטרו.  מאחר ואמה של רות לא יהודיה , רות אינה יהודיה ומעמדה בארץ הוא של מהגרת בלי זכויות. היא עבדה בניקיון באופן לא חוקי והייתה בסכנת גירוש. עזיבת הארץ אינה אופציה עבורה כי היא מטפלת באמו הקשישה של בעלה ז״ל שהיא קרובת המשפחה היחידה שנותרה לה. לשמחתה, העמותה לזכויות המהגרים לקחה על עצמה לטפל בה וזירזה את האזרחות שלה דבר שהוריד ממנה דאגה לעתידה ואיפשר לעבוד במקומות עבודה טובים יותר באופן חוקי.  בנתיים, רות נישאה בפעם השנייה ועתה היא מתנדבת בזמנה הפנוי בעמותה ומסייעת למהגרים אחרים. 

 • משה דדוב

  משה הוא איש נדיב, מעריך את מה שיש לו וקשוב לזולת. יש  לו יכולת מרשימה קבלת החלטות, כריזמה וכושר מנהיגות. הוא התייתם בגיל צעיר מאד ולא תמיד הייתה לו תמיכה. בגיל ארבע,  העמותה לזכויות היתום מצאה לו משפחה מאמצת שבזכותה ניתנה לו הזדמנות לחיים נורמליים. העמותה נשארה בקשר עם משה כל השנים והמשיכה לתמוך במשפחה המאמצת ובו לכל אורך הדרך. היום הוא רופא כירורג מצליח נשוי ואב לשלושה ילדים ועושה ככל יכולתו לתרום בחזרה מניסיונו ומשאביו לילדים יתומים אחרים שנמצאים במצב דומה למצב שבו היה.  

 • יוסף עמל

  יוסף הוא בן אדם חכם מאוד, שגדל כילד במשפחה לא יציבה מבחינה נפשית , אימו הגיעה לארץ במסגרת סחר בנשים שנפוץ במדינות מסוימות באפריקה ובמזרח אירופה. למזלם, הרשות למאבק בסחר בנשים מטעם משרד הרווחה התערבה בזמן והצילה את אימו.  אימו סבלה מטרואמה ממושכת שנים רבות והוא זוכר כילד את המאבק הגדול שלה להתגבר על העינויים הנפשיים והפיזיים שהיא עברה ומוקיר תודה לרשות שהצילה אותה. 

 • שריי רעי

  שריי אשתו של אברם היא בחורה יפה מאוד. בעקבות רעב באפריקה, היא ובעלה היגרו ארצה כאשר הגיעו לארץ והם היו חסרי כל. ולכן אברהם הכריח את שרי ללכת לזונות ולשקר שהיא אחותו והיא לא נשואה, היא לא רצתה אך אברהם הכריח אותה ולא יכלה לסרב, בסופו של דבר היא פנתה לעמותה לזכויות האישה והצליחה להתגרש מאברהם ולהתחיל חיים חדשים. היום היא מנהלת את העמותה ומסייעת לנשים אחרים לעמוד על זכותן לחיות חיים שווים והוגנים.


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו