פולמוס אוגנדה זרמי הציונות במסלול התנגשות
המשחק מעובד על פי המשחק "מנהרת הזמן" של ד"ר יוכי שלח. נעשתה אדפטציה לתוכנית הלימודים של היסטוריה חמ"דתסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: י' - יא'
יוצר/י המשחק : עדן יהודה

דרישות מוקדמות

לימוד הנושא ציונות, לבגרות בהיסטוריה


עדן יהודה

הכירו את המשתתפים


 • תיאודור (בנימין זאב) הרצל

  בנימין זאב הרצל (1860-1903) נודע בכינויו "חוזה המדינה": הוא היה עיתונאי, משפטן, סופר, מחזאי ומדינאי יהודי. הגה את רעיון "מדינת היהודים" – שיבת העם היהודי לארץ ישראל והקמת מדינה עצמאית ליהודים. כינס את הקונגרס הציוני (הפרלמנט היהודי) ועמד בראשו עד מותו (בסוף הקונגרס הציוני השישי).

  הרצל עמד בראש הזרם של הציונות המדינית: הוא ניהל פעילות דיפלומטית רחבה במטרה להשיג את הסכמת המעצמות לרעיון של בית לאומי יהודי בארץ ישראל, וסבר שזאת הדרך הנכונה להגשים את הרעיון הציוני.

 • הרב יצחק ריינס

  הרב יצחק ריינס (1839-1915): רב ליטאי, מייסד תנועת "המזרחי" – תנועה ציונית דתית, שטענה שיש לשמור על הקשר בין ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל.

  טען כי ההתיישבות בארץ ישראל לא רק מגשימה את שיבת ציון, אלא גם מהווה מחסום מפני התבוללות ופתרון לאנטישמיות. תמך בתוכנית אוגנדה כשלב ביניים לחזרה לארץ ישראל, וכפיקוח נפש.

 • מנחם אוסישקין

  מנחם אוסישקין (1863 - 1941): מראשי התנועה הציונית. היה חבר בארגון חיבת ציון, ועם הקמתה של התנועה הציונית הצטרף אליה. דגל בציונות המעשית.

  היה מראשי המתנגדים לתוכנית אוגנדה.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו