לומדים תקשורת - מערכת עיתון מקוון חדשות, צילום עיתונאי וחבות התקשורת
בתוכנית הלימודים החדשה (מעודכנת לתשע''ח), החומר הנדרש לבגרות נלמד במסגרת זירות התרחשות בעולם התקשורת. בנוסף, הושם דגש מיוחד על לימוד החומר בעזרת דילמות. 

משחק זה ידמה מערכת חדשות של עיתון מקוון. על התלמידים להביא טיעונים משלושת הזירות: חדשות, צילום עיתונאי וחבות התקשורת, כאשר הפרק ''חלון לזירות'' יהווה סוג של תשתית יסוד לדיון בכולן.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: י' - יב'
יוצר/י המשחק : אבי אלקיים

דרישות מוקדמות

הכרה והבנה של המושגים מחלון לזירות

הכרה והבנה של המושגים מזירת חדשות

הכרה והבנה של המושגים מזירת צילום עיתנואי

הכרה והבנה של המושגים מחבות התקשורת

קריאת הנחיות למשחק/מבחן


אבי אלקיים

הכירו את המשתתפים


 • צימי רואה

  נדב רואה זוכר את עצמו מצלם כבר מגיל 3, ברגע שאבא שלו שכח את המצלמה במקרה על השולחן. במשך הזמן דבק בו השם צימי וכך הוא נשאר איתו עד היום.

  בתחילת דרכו שמש כצלם פפראצי, ובהמשך הוא שמש כצלם עיתונות בעיתון ''הארץ'' ולסוכנות החדשות ''רויטרס''. הוא נחשב אחד מצלמי העיתונות הטובים בארץ, שמוכן לעשות הרבה, כדי לקבל את הצילום הנכון בזמן הנכון.

 • אֶדִי טוֹר

  אדי הוא עיתונאי וותיק. הוא נחשב מה''דור הישן'' של הכתבים. הוא מכיר בחשיבותו של המקצוע בחברה ורואה בו מקצוע יוקרתי שדורש אומץ, יושר והגינות. אדי לא ממהר לפרסם כל דבר. הוא חושב שבניגוד למצב היום, שבו רוצים הכל מהר ועכשיו, צריך להתייחס לעיתונות כמשהו מקצועי ולא לחפש כותרות פופולריות. 

 • עו''ד אמירה סָפְקַנִי

  עו''ד סָפְקַנִי, היא מומחית בתחום המשפט הפלילי ובמיוחד בתביעות לשון הרע, שמירה על הפרטיות וחופש הביטוי. היא ייצגה בעבר גופים כמו ''האגודה לזכויות האזרח'', כאשר הם תבעו את הצנזורה נגד איסור על פרסום מעשה פלילי של סוכן שב''כ; אך היא גם ייצגה ראש עיר שתבע בתביעת לשון הרע, עיתונאי מקומי שפרסם עליו פרסום פוגע ושקרי ולא התנצל.

 • צמרת כספי

  צמרת כספי בנוסף להיותה בת למשפחה העוסקת בתקשורת, ולהיותה עצמה בעלת שליטה תקשורתית (עיתון מודפס, מגזינים וספרים), היא גם אדם מפורסם וידוע בחברה. היא כתבה במשך שנים בעיתונות ומגישה תוכנית רדיו קבועה בשם ''בדרך לצמרת''. כספי קודם כל רואה בעיתון שבבעלותה, עסק משפחתי וכלכלי לכל דבר, שבסוף היום צריך להרוויח כסף. בשוק התקשורת היום קשה לשרוד, ולכן כספי גם ידעה להתחבר עם האנשים הנכונים בפוליטיקה ובכלכלה. 

 • צופית בר-עט

  משפחתה וחבריה של צופית תמיד העידו עליה שהיא ג'ינג'ית אמיתית. היא מעולם לא שתקה על עוולה. עוד כסטודנטית החלה לעסוק כתחקירנית באתר ''חדשונט'', ולפני שנה הפכה להיות כתבת קבועה במערכת. צופית מוכנה "ללכלך את הידיים'' שלה בכל הקשור לחשיפה עיתונאית. היא רואה בתקשורת כלי לשרת את הציבור והדמוקרטיה בישראל. היא מוכנה להתמודד עם האשמות שונות נגדה ובלבד שהאמת תתגלה ושקולו של הציבור ישמע.


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות