שירים בחי"ת ובעי"ן מהי שירה מזרחית?
לקראת פסטיבל השירה במטולה יוענק "פרס השירה המזרחית". לשלב הגמר מגיעים חמישה משוררות/ים שמגישים שיר נבחר לתחרות. הפרס צריך להינתן למייצג הנאמן ביותר של הזירה המזרחית העכשווית. מכיוון שהפרס הוא יוקרתי – טיסה הלוך ושוב- יש מאבק שמעורר הרבה יצרים בתקווה לזכות בפרס הגדול. 

 

שירים בחי"ת ועי"ן - על פי שחר מריו מרדכי

הצילום - דניאל צ'צ'יק, "הארץ"תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: יא' - אקדמיה
יוצר/י המשחק : דינה חרובי מימי חסקין

דרישות מוקדמות

יחס אוהד לספרות ורגישות למאבקים חברתיים


דינה חרובי מימי חסקין

הכירו את המשתתפים


 • פרי שוליים

  עמדתך, פרי, היא ששירה מזרחית עוסקת בחוויות של הדרה ושל פריפריה ואינה תלויה במוצא.

  השיר שאתה מקדם לפרס הוא שירו של ישי שריד "קריית שמונה 1977"

 • אדם מזרחי

  עמדתך, אדם מזרחי, היא ששירה מזרחית אמיתית חייבת להיכתב על ידי מי שנולד/ה בארצות ערב או הוריו/ה נולדו בארצות ערב. כל היתר זה התייפייפות.

  השיר שלדעתך חייב לזכות בפרס הוא שירה של עדי קיסר "אני המזרחית".

 • פרחית גדר

  פרחית, לפי השקפתך, שירה מזרחית במיטבה מצליבה את שלושת הדיכויים: מעמדי, אתני ומגדרי. לכן, את, פרחית, גורסת שנשים כותבות אותה באופן הצרוף והעמוק ביותר.

  בחרת בשירה של ויקי שירן "עדינה והנסיך".

 • שירה טהורי

  את, שירה טהורי, נוטה להתעלות מעל פוליטיקת הזהויות. את מאמינה שאין לשפוט את השירה על ידי המחבר או הנושא, אלא באיכויות של השיר עצמו: חריזה, מצלול, רובד לשוני, מטאפוריקה, משקל ועוד. לכן, שירה מזרחית צריכה להיבחן על פי האיכות הפואטית של השיר.

  לכן, את בחרת בשירו של טוביה סולמי "לתימנייה שלי".

 • עידן זהבי

  עידן, אתה חושב ששירה טובה היא זאת שמייצרת יופי ולא מעוררת אי נחת. אתה מתנגד להתפלשות בכאב, בשלילה, בהאשמות ומחפש את השירה שמנכיחה את הקושי אך הופכת אותו למעודן ושירי. לפי השקפתך, השיר שצריך לזכות הוא שיר שהופך את הלימון ללימונדה ואת הקשיים לאוצרות מוזהבים. בחרת בשיר "קו העוני" של רוני סומק. 


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


09.01.2019

היי, המשחק נחמד, התלמידים נהנו אבל היו כמה קשיים טכניים, ברגע שהתלמידים נכנסו למשחק עצמו, הם התקשו לחזור אחורנית למידע המצורף ולמקורות הנוספים, כך יצא שהם רק קראו את השיר והיו צריכים לחפש מקורות מידע באופן חופשי באינטרנט. מה שגרם לסירבול בזמן המשחק ובמהלך הדיון. בנוסף יש מקום לחשיפת בשירים השונים לכלל המשחקים ולא רק למי שמקבל את הדמות והשיר הספציפי.(נאלצנו להקריא כל שיר בנפרד כדי שידעו על מה השירים מדברים). בכל מקרה, תודה על משחק מעניין.


זכויות יוצרים לתמונות