שדה פרחים או שדה מוקשים? תקשורת הורים מורים בעידן החדש
 בתום שנה"ל הנוכחית כינסה מנהלת בית הספר ישיבה משותפת שבה השתתפו נציגי ההורים ומטרתה סיכום השנה החולפת והסקת מסקנות לשנה הבאה.

אחד הנושאים שהיו על הפרק הוא -אתר בית הספר. מנהלת בית הספר דיווחה כי השקיעה כ- 50,000 שקל בבנייתו ומידי חודש היא משלמת כ-6000 ₪ דמי אחזקה ותמיכה באתר. עם זאת, בבדיקה שערכה עלה כי רק 50% מההורים משתמשים באתר באופן קבוע ורציף, בנוסף חלק לא מבוטל מהמורים אינו משתמש באתר משום שאין בידיו את המיומנויות הטכנולוגיות הנדרשות  וכן אינו מאמין כי זו הדרל חנך את ילדינו לאחריות אישית!

השאלה שעולה היא האם האתר וההשקעה הכספית המשמעותית בו מצדיק את קיומו? האם צריך לחייב את כלל המורים להשתמש בו באופן שוטף ועיקבי או לפתוח את דרכי ההתקשרות עם ההורים על פי שיקול דעת אישי של כל אחד מחברי הצוות לבחירתו ולהשתמש במשאב הכלכלי לטובת קידום תכניות אחרות.

 

 תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: ה' - ו'
יוצר/י המשחק : סמדר שולי שרון כהן

דרישות מוקדמות

ידע בסיסי בשימוש באינטרנט ,ניסיון בשימוש באתר בית ספרי, יכולת התמצאות במרחב האינטרנטי הכיתתי – קריאה והזנה של נתונים.    

 

      


סמדר שולי שרון כהן

הכירו את המשתתפים


 • דבורה מאיה

  דבורה בת 50 נשואה ואם לשלושה מתבגרים. בן משרת בצבא והשניים האחרים תלמידי תיכון. היא מורה מוערכת ובעלת ניסיון רב בהוראה וחינכה דורות רבים של תלמידים . כמו כן, היא רכזת שפה בבית הספר ועד היום לא השתתתפה בהשתלמויות מתוקשבות והיא נמנעת ככל האפשר משימוש במחשב.

   

 • כוכב שביט

  כוכב בת 30 אם לילדה בכיתה ה'
  ולילד בחט"ב. כוכב מעורבת מאוד בחיי בית הספר תומכת ,מעודדת את העשייה הבית הספרית ומקפידה לתארה בפני ההורים שאינם מעורבים כמוה, כמו כן היא אישיות מאוד דיגיטאלית ושולטת בחייה דרך אפליקציות בטלפון הנייד שלה ומתעדכנת דרכו.

 • דני שובבני

  בן 11, תלמיד כיתה ו' בבית הספר.
  דני הוא נציג הכיתה  במועצת התלמידים הבית ספרית. כמו כן הוא תלמיד מצטיין ואהוד מאוד על חבריו לכיתה . בשעות הפנאי שלו דני משתתף בקבוצת מצטייני מחשבים בית ספרית ,בונה במסגרתה אתרים ומפתח משחקי למידה מתוקשבים.

 • שני חוט

  שני בת 26, סיימה את לימודי ההוראה במכללת לוינסקי בהתמחות של מדעי המחשב. שני התמחתה בהוראה  בבית הספר והשתלבה בו כמחנכת וכרכזת תקשוב. בשל כך היא המורה האחראית על הפעלת האתר.

   

   

   

 • אריה תות

  ומה עם ילדים שאין להם מחשב או אינטרנט?

  אריה בן 45 אב לשני ילדים בבית הספר. בעבר היה מעורב מאוד בחיי בית הספר ושימש במשך שנה כיו"ר הנהגת ההורים . בעקבות קידום שקיבל במקום העבודה שלו נאלץ להתפטר מתפקידו כיו"ר, אך מידי פעם הוא מלווה את ילדיו בטיולים וכשמתאפשר לו הוא מתנדב לעזור בפעילויות שונות בבית הספר.

  ילדים שלהוריהם אין אפשרות כלכלית לקנות מחשב לשימוש ביתי תיגזל מהם הזכות לתקשורת רציפה ועקבית עם בית הספר כמו חבריהם. תלות באתר יוצר אי שוויון חברתי.
  כמו כן במהלך יום העבודה שלי כנהג אוטובוס אין באפשרותי לעקוב באופן שוטף אחרי ההודעות באתר בית הספר .

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות