יום הולדת, חגיגה נחמדת?? דיון בנושא דילמה חברתית
התמודדות עם דילמה חברתית. האם לאפשר לילד לחגוג את יום הולדתו ולהזמין רק חלק מהתלמידים בכיתה או לחייב אותו להזמין את כל הכיתה (או את כל קבוצת הבנים/קבוצת הבנות).תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ב' - ז'
יוצר/י המשחק : דלית סביליה

דרישות מוקדמות

לפני המשחק תצפה הכיתה בכתבה בלינק הזה.


דלית סביליה

הכירו את המשתתפים


 • לאה דרמה

  לאה, פסיכולוגית ותיקה בבית הספר. מכירה את כל הילדים ואת כל הסיפורים של ההורים.  לאה בעד לחייב את התלמידים להזמין את כל הכיתה למסיבות ימי הולדת. היא אומרת שזה באחריות ההורים לדאוג שכל הילדים יוזמנו למסיבה. היא טוענת שזאת השפלה חמורה עבור ילד שלא הוזמן. ובמידה ואין להורה תקציב כלכלי להזמין למסיבה את כל הילדים - שלא יעשו בכלל!

 • ימית חמדתית

  ימית, מורה צעירה. שנה ראשונה בהוראה. חשוב לה שהתלמידים יגיעו לבית הספר בשמחה ושיהיה להם טוב. בכיתה עובדת המון על הצד החברתי. 

  המסר שלה - כולם שווים. אסור לעשות אפליות. היא מרגישה שזוהי חובתה כמחנכת להכריח את התלמידים להזמין את כל התלמידים למסיבת יום הולדת על מנת למנוע תסכול של ילדים, ופגיעה במעמד החברתי של הילדים.

 • שירן הכלטובלה

  שירן, תלמידה גבוהה ויפה, ספורטאית מצטיינת וחביבת הבנים. בלימודים מתקשה. היא מוזמנת לכל חגיגות ימי ההולדת שנחגגים בכיתה. 

  לדעתה אין להכריח את התלמידים להזמין את כל הילדים. כל אחד יזמין את מי שהוא רוצה. לא הגיוני שילד יזמין למסיבת יום ההולדת שלו ילד אחר שהוא לא חבר שלו, שהוא לא מסתדר איתו או שהוא רב איתו והציק לו בעבר.

 • אורי מליין

  אורי. אבא של תלמיד מכיתתה של ימית. עובד במשרד גדול ויש לו את הבית והרכב הכי יפים בשכונה. הוא מתנגד לעובדה שצריך לקבוע בשביל התלמידים את מי הם יכולים להזמין לחגיגת יום ההולדת שלהם ואת מי לא. הוא לא חושב שזה נורא אם פעם אחד ילד לא יוזמן למסיבה. צריך לאפשר לתלמידים להתמודד עם מצבים שהם גם לא נעימים ולהפסיק לעטוף אותם בצמר גפן. 

 • אדוה תמידשם

  אדוה נציגת הוועד. זאת השנה השלישית שלה בועד. היא מעורבת מאוד . מתנדבת תמיד. מכינה עוגות ומשמשת כהורה מלווה בכל הסיורים והטיולים (כיוון שאין הורים אחרים שמתנדבים). אדוה בעד הרעיון שבו כל תלמיד שחוגג ימי הולדת יזמין את כל הכיתה. אמנם היא מבינה את המגבלות של הנושא (חוסר מקום, עניין כלכלי) אך יש אפשר למספר תלמידים לחגוג ביחד ובכך להתגבר על החלק הכלכלי ולמנוע מפגיעה של ילדים שלא הוזמנו. 

   

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו