למרוד או לא למרוד? המלך חזקיהו עומד בפני החלטה גורלית
המשחק מרכז את המקורות השונים המתקשרים למסע סנחריב. המטרה היא להציג את המצב המורכב בו מצוי חזקיהו מלך יהודה בשנת 701 לפנה"ס.תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
כיתות: י' - יב'
יוצר/י המשחק : אנה ליפשיץ

דרישות מוקדמות

אין


אנה ליפשיץ

הכירו את המשתתפים


 • ישעיהו הנביא

  יְשַׁעְיָהוּ בֶן אָמוֹץ, היה נביא שפעל בממלכת יהודה באמצע תקופת בית ראשון. ישעיהו נחשב לאחד הנביאים החשובים, המרכזיים והמשפיעים בנבואה הישראלית הקלאסית. הוא פעל בתקופת הגדולה של ממלכת אשור ותקופת היחלשותה של ממלכת יהודה, ורבות מנבואותיו מתייחסות למהלכים המדיניים בתקופה זו.

 • שריהו בן חרב

  האח הקטן במשפחה , התחיל את דרכו כחייל פשוט בצבא מלך יהודה. במהלך השנים בזכות יכולת התכנון , כישורי ההנהגה  והאומץ שלו התקדם להיות שר הצבא. הנהיג את הצבא בקרבות מול הפלישתים.  פיקח באופן ישיר על ההכנות לקראת המלחמה עם אשור בפקודת המלך חזקיהו.

 • מרגלית

  מאז ילדותה חלמה מרגלית על חיים מלאי סכנה ומסתורין, ואז התגשם החלום, דוד שלה שהיה בשרות החשאי של חזקיהו המלך גייס אותה. בגלל חכמתה, האומץ שלה והידע שלה בשפות נשלחה למשימה מסוכנת ביותר, לרגל במחנה הצבאי של מלך אשור. 

 • חי בן נס

  תושב לכיש, שהצליח לברוח מהעיר אחרי שהאשורים כבשו את העיר. היה למהלך המצור וחזה במו עיניו את כוחו של הצבא האשורי.

 • קדוש בן אלי

  נצר למשפחת כהנים מכובדת בירושלים. משרת במקדש ותומך נלהב של ריכוז הפולחן (עבודת ה' רק במקום אחד). הוא מאמין בהצלחתו של חזקיהו בזכות הרפורמה הדתית שהוא ביצע בתחילת שלטונו, ששמה דגש על טיהור וריכוז הפולחן.


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו