עוגיות הקאפקייקס למסיבת ההפתעה כפל וחילוק שברים
למסיבת ההפתעה לקראת יום הולדה של מיכה רוצים להכין עוגיות קאפקייקס וניל של קרין גורן.

נמצא מתכון מעניין ואטרקטיבי לעוגיות.

העניין מתחיל להסתבך כשאנו מגלים שחסרים לנו רכיבים לפי הנדרש במתכון. תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ו'
יוצר/י המשחק : צפורה שמסייב

דרישות מוקדמות

* ידע ושליטה בכפל וחילוק שברים

* המרה מגרם לק"ג ולהפך

* המרה מליטר למ"ל ולהפך

*קריאת שעון אנלוגי והשוואה בין השעות


צפורה שמסייב

הכירו את המשתתפים


 • לולן

  לולן הוא איש העובד בחנות ביצים הפופולארית ביותר בשכונה. יש לו בדר"כ את כל סוגי הביצים ובכל הגדלים. ביום שבו משפחת חלבי הייתה צריכה למסיבה את ביצים בינוניות התברר שנשארו לו רק ביצים קטנות או גדולות.

  מזל שהוא יודע שכל ביצה בינונית היא למעשה ביצה וחצי קטנה, וכל ביצה גדולה היא למעשה ביצה וחצי בינונית.

 • רפתנית

  רפתנית היא בחורה מאוד יפה ורגישה שעובדת ברפת של פרות בקיבוץ שבקרבת השכונה שבה גרה משפחת חלבי. היא חולבת ברמה יומית את הפרות שברפת ושומרת על טריות החלב כל הזמן. ככזו היא מומחית לטריות החלב כי יודעת בדיוק מתי הוא נחלב. טריות החלב כידוע מאוד משפיע על הטעם שלו. 

  רפתנית תמיד חושבת על טובת הלקוחות ולמרות שרוב הספקים מעדיפים להיפטר מהסחורה ששמורה להם במקרר או במקפיא, היא נותנת העדפה למכירת החלב שרק עכשיו חלבה ורק לאחר מכן להציע את החלב ששמרה במקרר או במקפיא. היא עושה זאת מתוך אמונה שבריאות של האדם היא השליחות שלה בראש ובראשונה. זו אחת הסיבות שלרוב מעדיפים לקנות ממנה את החלב ולא מהסופר שבשכונה ששם תמיד ישנו חלב במקפיא או במקרר. 

 • קימחי

  קימחי הוא שליח סופר האחראי לספק מוצרים לבתי הלקוחות לפי ההזמנות שהם עושים בטלפון. לעיתים הוא נדרש לעשות חישובים והתאמות בין המצרכים של הלקוחות בהזמנה לבין הכמויות שיש לו באריזות השונות בסופר.

 • מיקי

  מיקי היא הטבחית בבית. היא מאוד מנוסה ועובדת שם כבר שנים. מתייחסים אליה בבית כמו אל בת בית ממש. היא מאוד נחמדה ותמיד מוכנה לעזור בכל. היא קיבלה את המתכון מהילדים שרוצים להפתיע את מיכאלה ביום הולדתה. היא המומחית במטבח וכאן מנסה לרצות את הילדים ולהגיע לתוצאה המבוקשת באפיה.

  מיקי מאוד אוהבת לבשל ולאפות.. ועושה זאת במקצועיות רבה מאוד. 

 • ליליאן

  ליליאן היא תבלינאית מקצועית. היא שולחת עם שליח שלא יודע חשבון את כמות התבלינים הנדרשת לכל מתכון שנותנים לה. היא מתאימה את כמות התבלינים שבמתכון לכמות המנות הנדרשות בפועל.


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


תמונות זכויות יוצרים