קרביות או לא להיות פאנל העוסק בנושא השירות הקרבי לנשים
חיילת בגדוד קרקל נטרלה לפני שבוע מחבל בסניף רמי לוי ברמלה. המקרה עורר הדים רבים בקרב העם ונשמעו דעות שונות: יש כאלו שגורסים כי המקרה הוא הוכחה לכך שנשים צריכות לשרת בתפקידים קרביים בצה"ל וכי אין הבדל בינן לבין הגברים, מצד שני יש כאלו שאומרים כי לנשים אסור לשרת בתפקידים קרביים ואין במקרה זה כדי לשנות את דעתם.

בתכנית האקטואליה "על סדר היום" הזמינו אתכם, יודעי דבר המשקפים הלכי רוח שונים באוכלוסייה, להשתתף בפאנל העוסק בנושא "שירות נשים בקרבי". יש לכם הזדמנות נדירה להשמיע את קולכם ולהשפיע על דעת הקהל, נצלו אותה!

 תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - ט'
יוצר/י המשחק : קרן שגב ומיכל דויטש

דרישות מוקדמות
קרן שגב ומיכל דויטש

הכירו את המשתתפים


 • אל"מ במיל' גבר גבר

  קצין צה"ל במילואים בדרגת אלוף משנה, בעל תואר ראשון ושני במדעי הרוח. בזכות נקודת המבט המפוכחת שיש לו על הצבא הוא חיבר את הספר "צה"ל הוא לא המקום  לפמיניזם- פגיעות גופניות של נשים בצה"ל". גבר גבר מתנגד לגיוס נשים לשירות קרבי ובספרו מפרט את ההשלכות השליליות של הדבר הן על הנשים והן על צה"ל.

 • נהורא הודיה

  אשתו של ראש ישיבת ההסדר "תירוש", אמא ל 8 בנים ו 3 בנות ודמות ידועה בציבור הדתי לאומי. בניה של נהורא יתגייסו בקרוב לצבא והיא נחרדת בשל המחשבה שהם ישרתו ביחידות חי"ר לצד בנות. היא חושבת ששירות מעורב של נשים וגברים הוא לא ראוי וטוענת כי הדבר פוגם בעוצמה של צה"ל.

 • יפעת המ"מ

  יפעת מפקדת מחלקה בקרקל- גדוד המשלב נשים במערך הלחימה של צה"ל. יפעת מאמנת את החיילות שלה להגן על גבולות המדינה ומאמינה שהן לא פחות מסוגלות לכך מגברים, לכן צריכה להינתן להן הזדמנות שווה. היא מקווה שצה"ל ימשיך לשלב נשים ביחידות קרביות וחולמת לפתח קריירה צבאית כלוחמת.

 • תת אלוף סיגל שילובי

  יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים. סיגל עוקבת מקרוב כבר שנים אחר המחסור בכוח אדם ביחידות הקרביות בצה"ל. היא טוענת כי הפתרון לכך הוא שילוב נשים במערך הלוחם, בדיוק כמו שנעשה במדינות אחרות בעולם.

 • פרופסור פמיני

  ראש החוג לסוציולוגיה של המגדר באונ' תל אביב, נבחר כאחד מ-11 מדענים מעוררי השראה באוניברסיטת תל אביב לרגל יום האישה הבינלאומי  2016. פרופ' פמיני מאמין בקשר ישיר בין היחס לנשים בצבא לבין היחס לנשים בשאר תחומי החיים. הוא טוען שאם בצבא נשים ייתפסו כשוות לגברים, הן ייתפסו כך גם בחברה, לכן חשוב לשלב נשים בכל התפקידים בצבא.


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו