מתנדבים בע"מ דיון על חובת ההתנדבות של בני הנוער כתנאי לתעודת בגרות
אחד התנאים של תלמידי התיכון לקבלת תעודת הבגרות, היא תרומה\התנדבות לקהילה. אולם נשאלת השאלה האם זה נכון לחייב אותם להתנדב בתקופה כל כך עמוסה של לימודים, אשר גוזלת מהם גם ככה את רב שעות הפנאי?!    תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: י' - יא'
יוצר/י המשחק : טל שלום

דרישות מוקדמות

כדי ליצור דיון מעמיק ומעניין יש לקרוא היטב את תסריט המשחק, את מאפייני הדמויות ולהיעזר במשאבים המפורטים מתחת לכל דמות.    


טל שלום

הכירו את המשתתפים


 • נתנאלה

  לפני גיוסה לצה"ל, נתנאלה בחרה לעשות שנת שירות בתנועת הצופים. התרומה לקהילה בעיניה היא ערך עליון ומבחינתה התנדבות היא שליחות עצומה שאסור לוותר עליה. 

 • עמינדב

  בימי התיכון של עמינדב לא הייתה חובה להתנדב בקהילה, אך בכל זאת הוא בחר להתנדב בעמותות שונות מתוך רצון עז לסייע  לאנשים החווים קשיים. היום הוא בן 50 ובמשך שני עשורים עומד בראשה של עמותה מובילה, המעודדת בני נוער להתנדב במוסדות שונים. 

 • אבא טוביה

  טוביה מתגורר עם משפחתו בקיבוץ לוחמי הגטאות. הוא בן להורים ניצולי שואה אשר עלו ארצה בשנת 1950. מאז שהיה ילד הוריו חינכו אותו לזכור ולא לשכוח את השואה שנגרמה לעם היהודי. לפני 5 שנים פרש משירות קבע בצבא, ומאז הוא מגשים את צוואת הוריו ומתנדב יחד עם בנו התיכוניסט במוזיאון השואה הנמצא בקיבוץ. 

 • נמרוד

  נמרוד תלמיד מצטיין, המשקיע את מרבית זמנו במטלות בית הספר. בין היתר מנסה למצוא זמן פנוי לתחביבים ומפגשים עם חברים, אך לרב לא מצליח בשל עומס בחינות הבגרות. 

 • אימא רמונה

  רמונה בת 40 התאלמנה לפני שנתיים מבעלה. יש לה שתי בנות קטנות ובת אחת תיכוניסטית. בעלה היה המפרנס העיקרי בבית, וכעת בתה התיכוניסטית נאלצת לעבוד על מנת לסייע בכלכלת הבית. 


משאביםביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו