האם כדאי לקצר את שעון הקיץ? דיון בסוגיה האם לקצר את שעון הקיץ חזרה
מאז קום המדינה שעון הקיץ היה נושא בעל מחלוקת. כיום, שעון הקיץ המונהג במדינה הוא ארוך, מסוף מרץ ועד סוף אוקטובר. 

בימים אלו הנושא שוב עולה לדיון, הלחץ גובר משני הצדדים: הדתיים רוצים לקצר את שעון הקיץ והחילוניים רוצים להשאירו ארוך, כל צד מסיבותיו. 

האם המחלוקת היא רק בין דתיים לחילוניים? האם יש סיבות נוספות? 

האם כדאי או לכדאי לקצר חזרה את שעון הקיץ?! תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - יב'
יוצר/י המשחק : הדר שחורי

דרישות מוקדמות

לפני תחילת המשחק קראו היטב את המקורות שניתנו לכם. 


הדר שחורי

הכירו את המשתתפים


 • זוהר וינטר

  אמא לשלושה בנים ומאז לידת בנה השלישי לא חזרה לעבוד. חשוב לה מאוד זמן המשפחה יחד, איכות חיים ובילויים משפחתיים. כל ערב, זוהר מחכה לשעה שהילדים הולכים לישון כדי להתפנות לתחביביה: יציאה עם חברות, חוגי ספורט ולהתרווח עם בעלה מול הטלוויזיה, ולצפות בכל הסדרות האהובות עליהם. 

 • סאני קלוק

  תלמיד בחטיבת הביניים "אורות". סאני מחכה כל השנה שיגיע הקיץ כדי שיוכל שוב ליהנות מהתחביב העיקרי שלו, גלישה. חולם להיות מדריך גלישה מקצועי בארץ. כשהוא לא גולש ולא לומד למבחנים, הוא מתנדב במד"א.

    

 • ד"ר מאור סאמר

  המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. בעבודתו הוא חוקר את הקשר שבין נהיגה בשעות היום להפחתה בתאונות הדרכים. במסגרת מחקרו, מצא ד"ר סאמר שככל שנהגים ינהגו יותר בשעות האור כך יקטן הסיכוי לתאונות דרכים.

   

 • הרב יאיר לייטנוביץ

  לאחרונה נאם בבימת הכנסת בשאלה האם לקצר חזרה את שעון הקיץ ועמדתו הייתה החלטית וחד משמעית! צריך וחשוב לקצר את שעון הקיץ כי הפגיעה הדתית היא קשה!  

   

 • מיסטר מאני

  מאני הוא חילוני, כלכלן בכיר בחברת החשמל. סיים בהצטיינות יתרה תואר שני בכלכלה ומימון באוניברסיטת תל אביב. בעל טור אישי בעיתון "ידיעות הכסף", שם כותב את דעותיו על תחומים שונים הנוגעים לכלכלת המדינה והפרט. בשבוע האחרון דן בטורו בקשר בין קיצור שעון הקיץ חזרה, לבין שני נושאים עיקריים: חסכון באנרגיה, וצמיחה כלכלית במשק הישראלי.

   


מקורות מידעביקורות (0)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו