מכל הלב או מפני שמישהו חִיֵּב? התנדבות בני נוער
משחק זה מלמד את קטגוריית הטיעון ודן בנושא "התנדבות בני נוער". תסריט המשחק | תצוגה מקדימה
נושא לימוד:
כיתות: ז' - יב'
יוצר/י המשחק : ניצן דרהי לאה דרהי וגל כהן

דרישות מוקדמות

אין דרישות מוקדמות.


ניצן דרהי לאה דרהי וגל כהן

הכירו את המשתתפים


 • עומר אגרוף קוף

  במסגרת עבודתו ממונה על בני נוער רבים המתנדבים ומדריכים בתנועה. עומר תומך בהחלטת משרד החינוך כי יש לחייב בני נוער להתנדב במסגרת לימודיהם. הוא טוען כי מניסיונו האישי בעבודה עם בני הנוער, נראה כי ההתנדבות יוצרת בקרבם תחושת סיפוק עצומה ואף מונעת התנהגויות מסכנות (שימוש בסמים, אלכוהול ועוד). הוא מסביר כי ההחלטה לחייב בני נוער להתנדב, תאפשר ליותר בני נוער לחוות תחושת סיפוק זו.

   

 • סבתא גילה עמידה

  גילה היא דיירת בבית אבות בדרום הארץ. בשנתיים האחרונות ביקר את גילה תלמיד מכיתה י"א במסגרת שעות ההתנדבות שבי"ס קבע. התלמיד ניפגש עם גילה פעמיים בשבוע בהן בילו יחד, שוחחו ושיחקו בקלפים. בין השניים נוצר קשר הדוק. עקב חווייתה החיובית תומכת גילה בהחלטת משרד החינוך ושואפת שבעתיד בני נוער רבים יתנדבו עם בני גילה.

   

 • אבא עמוד תומך

  אב לתלמידה מצטיינת בכיתה מדעית בתיכון. בתו משקיעה את כל זמנה הפנוי בלימודים ומשתתפת בתכנית מצוינות באוניברסיטה במרכז. לדבריו, אין לבתו זמן פנוי בו היא יכולה להתנדב, ואילו תחויב להתנדב, יהיה עליה להשקיע פחות בלימודים והישגיה יפגעו. נוסף על כך, חושש האב כי בתו תאלץ לוותר על תכנית המצוינות באוניברסיטה עקב החלטת משרד החינוך.

 • נער בני פנדל

  בני הוא תלמיד כיתה י' בתיכון בצפון הארץ. הוא ספורטאי מצטיין במסגרת נבחרת ישראל באתלטיקה ואף ייצג את המדינה בתחרויות בחו''ל. מלבד עיסוקו בספורט, בזמנו הפנוי בני משקיע בלימודיו, ומשתדל לשמור על קשרים עם חבריו מבית הספר. בני אינו תומך בהחלטה הכופה עליו להתנדב. לדבריו, הוא מעניק רבות למדינה במסגרת תרומתו כספורטאי מצטיין. בעיניו אין לחייב בני נוער להתנדב בזמנם הפנוי, אלא רק מרצונם החופשי.

   

 • המורה עזרא חוט

  עזרא הוא מורה ומחנך מעל 20 שנה בתיכון באזור השפלה. בעקבות ניסיונו הרב במקצוע, הוא הבחין בתרומתה החיובית של חובת ההתנדבות בקרב בני הנוער. לטענתו, למרות שמחייבים את בני הנוער להתנדב, התנסות זו תורמת לפיתוח אישיותם ולצמיחתם האישית של התלמידים, ואף לפיתוח אישיותם כאזרחים אכפתיים במדינה.


מקורות מידעביקורות (1)


דירוג כולל למשחק

המשחק יצר דיון משמעותי

התוכן רלוונטי לחומר הנלמד

המשאבים טובים ומותאמים

התלמידים נהנו


זכויות יוצרים לתמונות